1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него

Дискусии во врска со радио и телевизија, радио и телевисиска опрема, мрежи, канали, сигнали, нивна трансмисија и модулација.

 1. Генерална дискусија

  Теми:
  105
  Мислења:
  1,251
  Последно: Philips TV [email protected], 13 oктомври 2019
 2. Електронски медиуми

  Теми:
  3
  Мислења:
  30
 3. Телефонија и телеграфија

  Теми:
  13
  Мислења:
  188
 4. Сателитски ресивери и Листи

  Сателитски ресивери и Листи на канали за сателитски ресивери. Се поврзано со сателитска телевизија
  Теми:
  3
  Мислења:
  7
Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење ↓
 1. The_Darkness
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,005
 2. Borcecif
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  623
 3. mobfors
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  690
 4. Mar tiN
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,350
 5. Taurus
  Одговори:
  31
  Прегледи:
  3,714
 6. neW1
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,233
 7. ARMac
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  3,179
 8. Fieto
  Одговори:
  60
  Прегледи:
  22,883
 9. -={K-O-R-U-N}=-
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,076
 10. Luxell
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  1,554
 11. mkextremer
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  1,216
 12. NERD.
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  2,291
 13. Fredy
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,267
 14. Speedy
  Одговори:
  35
  Прегледи:
  5,226
 15. Minotaur
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,356
 16. mkextremer
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  543
 17. NERD.
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,200
 18. bojanco
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  3,166
 19. Bubache
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,065
 20. TylerMkD
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,397
 21. HardCorec
  Одговори:
  46
  Прегледи:
  8,103
 22. fuzzjaw
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  2,710
 23. JasSum
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,843
 24. Minotaur
  Одговори:
  62
  Прегледи:
  8,882
 25. Demonhead
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,682

Опции за прикажување на темите

Вчитување...