1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него

Дискусии во врска со радио и телевизија, радио и телевисиска опрема, мрежи, канали, сигнали, нивна трансмисија и модулација.

 1. Последно: Gospell DVB-C 1822 krema, 7 Јули 2020 во 20:09
 2. Електронски медиуми

  Теми:
  3
  Мислења:
  30
 3. Телефонија и телеграфија

  Теми:
  13
  Мислења:
  188
 4. Сателитски ресивери и Листи

  Сателитски ресивери и Листи на канали за сателитски ресивери. Се поврзано со сателитска телевизија
  Теми:
  3
  Мислења:
  7
Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи ↓
Последно мислење
 1. filipsam
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  4,520
 2. smdprint
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  4,466
 3. stavrov69
  Одговори:
  52
  Прегледи:
  4,376
 4. :))))
  Одговори:
  28
  Прегледи:
  4,342
 5. olikomerc
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  4,324
 6. kirev
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  4,268
 7. vlatkorun
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  4,233
 8. damjan90sk
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  4,222
 9. pinky
  Одговори:
  33
  Прегледи:
  4,142
 10. JensenInterceptor
  Одговори:
  54
  Прегледи:
  4,121
 11. Corba
  Одговори:
  28
  Прегледи:
  4,073
 12. Taurus
  Одговори:
  31
  Прегледи:
  4,034
 13. bojanco
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  3,958
 14. bozidar
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  3,861
 15. nikola_bb
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  3,768
 16. Enforcer_
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  3,649
 17. mihaildz
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  3,537
 18. ThaDuck
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  3,395
 19. greenline
  Одговори:
  40
  Прегледи:
  3,365
 20. Enforcer_
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  3,357
 21. ARMac
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  3,320
 22. Gish
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  3,202
 23. mitash
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  3,196
 24. fuzzjaw
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  3,179
 25. Veles
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  3,171

Опции за прикажување на темите

Вчитување...