1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него

Дискусии во врска со радио и телевизија, радио и телевисиска опрема, мрежи, канали, сигнали, нивна трансмисија и модулација.

 1. Генерална дискусија

  Теми:
  105
  Мислења:
  1,251
  Последно: Philips TV [email protected], 13 oктомври 2019
 2. Електронски медиуми

  Теми:
  3
  Мислења:
  30
 3. Телефонија и телеграфија

  Теми:
  13
  Мислења:
  188
 4. Сателитски ресивери и Листи

  Сателитски ресивери и Листи на канали за сателитски ресивери. Се поврзано со сателитска телевизија
  Теми:
  3
  Мислења:
  7
Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење ↓
 1. NecrotoX
  Одговори:
  34
  Прегледи:
  2,721
 2. H.Rorschach
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,723
 3. CaKi_PrO
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  294
 4. draganamon
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  474
 5. skullmonkey
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  6,343
 6. Ceco
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  743
 7. 7n00dle7
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  288
 8. JensenInterceptor
  Одговори:
  54
  Прегледи:
  3,739
 9. buli_mkd
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,079
 10. omegaRED
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  889
 11. Глупав
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,048
 12. prichina
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  823
 13. MartinGR1MR
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  458
 14. Dace23432
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  369
 15. wolverine
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  333
 16. deki1
  Одговори:
  38
  Прегледи:
  6,967
 17. 123456
  Одговори:
  42
  Прегледи:
  5,935
 18. toshex
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,635
 19. Luxell
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,262
 20. Harrabed
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  2,082
 21. Вајкинг
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  875
 22. Gjorgi M
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  493
 23. Глупав
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  1,491
 24. pinky
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  2,742
 25. The_Darkness
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,005

Опции за прикажување на темите

Вчитување...