1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него

Дискусии во врска со радио и телевизија, радио и телевисиска опрема, мрежи, канали, сигнали, нивна трансмисија и модулација.

 1. Електронски медиуми

  Теми:
  3
  Мислења:
  30
 2. Телефонија и телеграфија

  Теми:
  13
  Мислења:
  188
 3. Сателитски ресивери и Листи

  Сателитски ресивери и Листи на канали за сателитски ресивери. Се поврзано со сателитска телевизија
  Теми:
  3
  Мислења:
  7
Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи ↓
Последно мислење
 1. mkdboy
  Одговори:
  36
  Прегледи:
  6,855
 2. 123456
  Одговори:
  42
  Прегледи:
  6,799
 3. Mar tiN
  Одговори:
  75
  Прегледи:
  6,767
 4. KalEl
  Одговори:
  38
  Прегледи:
  6,689
 5. KalEl
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  6,296
 6. Bakimir
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  6,268
 7. Demonhead
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  6,255
 8. Speedy
  Одговори:
  35
  Прегледи:
  6,115
 9. flashgordon007
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  6,049
 10. koki
  Одговори:
  36
  Прегледи:
  5,922
 11. tomaso
  Одговори:
  36
  Прегледи:
  5,831
 12. rouged
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  5,521
 13. Kupe3
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  5,433
 14. maci
  Одговори:
  47
  Прегледи:
  5,338
 15. StalkeR
  Одговори:
  55
  Прегледи:
  5,239
 16. Cevi
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  5,219
 17. Oktar
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  4,852
 18. ernesto
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  4,823
 19. dstamenkovski
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  4,802
 20. NERD.
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  4,764
 21. shemko
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  4,731
 22. AndrejGagale
  Одговори:
  28
  Прегледи:
  4,709
 23. maci
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  4,708
 24. Bane
  Одговори:
  71
  Прегледи:
  4,696
 25. LCD TV
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  4,586

Опции за прикажување на темите

Вчитување...