1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него

Дискусии во врска со радио и телевизија, радио и телевисиска опрема, мрежи, канали, сигнали, нивна трансмисија и модулација.

 1. Генерална дискусија

  Теми:
  105
  Мислења:
  1,229
  Последно: Problem so ekran na TV LG 42LH3000 ilnakov, 6 Мај 2019
 2. Електронски медиуми

  Теми:
  3
  Мислења:
  30
 3. Телефонија и телеграфија

  Теми:
  13
  Мислења:
  188
 4. Сателитски ресивери и Листи

  Сателитски ресивери и Листи на канали за сателитски ресивери. Се поврзано со сателитска телевизија
  Теми:
  3
  Мислења:
  7
Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење ↓
 1. The Geek Boy
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  982
 2. toshex
  Одговори:
  38
  Прегледи:
  1,823
 3. prichina
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  11,623
 4. FiC DoGG
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  442
 5. Nenad.S
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,216
 6. mihovkris
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  533
 7. bokiscout
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  460
 8. philldm
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  472
 9. Hercules
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  1,143
 10. AndrejGagale
  Одговори:
  65
  Прегледи:
  22,898
 11. skullmonkey
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  744
 12. maci
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  731
 13. StOrMK
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  1,360
 14. Corba
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  881
 15. flashgordon007
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  4,921
 16. Balanar
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  883
 17. toshex
  Одговори:
  39
  Прегледи:
  2,168
 18. undergrounde
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  1,203
 19. NecrotoX
  Одговори:
  34
  Прегледи:
  2,563
 20. H.Rorschach
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,584
 21. CaKi_PrO
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  258
 22. draganamon
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  419
 23. skullmonkey
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  5,370
 24. Ceco
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  714
 25. 7n00dle7
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  253

Опции за прикажување на темите

Вчитување...