1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него

Дискусии во врска со радио и телевизија, радио и телевисиска опрема, мрежи, канали, сигнали, нивна трансмисија и модулација.

 1. Генерална дискусија

  Теми:
  105
  Мислења:
  1,251
  Последно: Philips TV M@RKO, 13 oктомври 2019 во 19:42
 2. Електронски медиуми

  Теми:
  3
  Мислења:
  30
 3. Телефонија и телеграфија

  Теми:
  13
  Мислења:
  188
 4. Сателитски ресивери и Листи

  Сателитски ресивери и Листи на канали за сателитски ресивери. Се поврзано со сателитска телевизија
  Теми:
  3
  Мислења:
  7
Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење ↓
 1. mALEFACTOr
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,822
 2. edidenis
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  2,039
 3. Ste
  Одговори:
  47
  Прегледи:
  11,111
 4. Kokta
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,465
 5. Kokta
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,343
 6. mobfors
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  958
 7. nikola_bb
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  3,528
 8. angel485mk
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  2,935
 9. mobfors
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,424
 10. igorpejo5
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,736
 11. daceee90
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,737
 12. filipvselena
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  20,204
 13. M@RKO
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  2,124
 14. M@RKO
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,116
 15. misovski
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,493
 16. daceee90
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  2,440
 17. Aleks
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,060
 18. Xenor
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  2,947
 19. Cevi
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,588
 20. stancafe
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,323

Опции за прикажување на темите

Вчитување...