1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него

Дискусии во врска со радио и телевизија, радио и телевисиска опрема, мрежи, канали, сигнали, нивна трансмисија и модулација.

 1. Генерална дискусија

  Теми:
  105
  Мислења:
  1,251
  Последно: Philips TV [email protected], 13 oктомври 2019
 2. Електронски медиуми

  Теми:
  3
  Мислења:
  30
 3. Телефонија и телеграфија

  Теми:
  13
  Мислења:
  188
 4. Сателитски ресивери и Листи

  Сателитски ресивери и Листи на канали за сателитски ресивери. Се поврзано со сателитска телевизија
  Теми:
  3
  Мислења:
  7

Filters:

префикс:
Рецензија x
Remove All Filters:
x
Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење ↓
 1. SaleSk
  Одговори:
  146
  Прегледи:
  27,470
 2. smdprint
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  4,341
 3. shooter
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  2,188
 4. SaleSk
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  1,961
 5. olikomerc
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  4,216
 6. JunkieMKD
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,174

Опции за прикажување на темите

Вчитување...