1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него

Дискусии во врска со радио и телевизија, радио и телевисиска опрема, мрежи, канали, сигнали, нивна трансмисија и модулација.

 1. Електронски медиуми

  Теми:
  3
  Мислења:
  30
 2. Телефонија и телеграфија

  Теми:
  13
  Мислења:
  188
 3. Сателитски ресивери и Листи

  Сателитски ресивери и Листи на канали за сателитски ресивери. Се поврзано со сателитска телевизија
  Теми:
  3
  Мислења:
  7

Filters:

префикс:
Решено x
Remove All Filters:
x
Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење ↓
 1. mihovkris
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  714
 2. Enforcer_
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  3,352
 3. Tehnologiva
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,774
 4. Mar tiN
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  929
 5. Nikola Sone
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,144
 6. Ulrezaj
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,116
 7. Razor-mk
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  893
 8. Jokerski
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  453
 9. greenline
  Одговори:
  40
  Прегледи:
  3,364
 10. Quard 32
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  9,646
 11. Aragon
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  767
 12. dzunko
  Одговори:
  31
  Прегледи:
  2,242

Опции за прикажување на темите

Вчитување...