1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него

Дискусии во врска со радио и телевизија, радио и телевисиска опрема, мрежи, канали, сигнали, нивна трансмисија и модулација.

 1. Генерална дискусија

  Теми:
  105
  Мислења:
  1,245
  Последно: Philips TV mkd, 9 Јули 2019
 2. Електронски медиуми

  Теми:
  3
  Мислења:
  30
 3. Телефонија и телеграфија

  Теми:
  13
  Мислења:
  188
 4. Сателитски ресивери и Листи

  Сателитски ресивери и Листи на канали за сателитски ресивери. Се поврзано со сателитска телевизија
  Теми:
  3
  Мислења:
  7
Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи ↓
Последно мислење
 1. ТАТА_МАТА
  Одговори:
  2,453
  Прегледи:
  209,175
 1. Corba
  Одговори:
  171
  Прегледи:
  48,402
 2. AMD_fan
  Одговори:
  163
  Прегледи:
  29,315
 3. SaleSk
  Одговори:
  146
  Прегледи:
  26,624
 4. l1d0v1c
  Одговори:
  438
  Прегледи:
  23,674
 5. AndrejGagale
  Одговори:
  65
  Прегледи:
  23,246
 6. Fieto
  Одговори:
  60
  Прегледи:
  22,275
 7. filipvselena
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  19,715
 8. ratina4
  Одговори:
  94
  Прегледи:
  13,192
 9. daceee90
  Одговори:
  55
  Прегледи:
  12,010
 10. prichina
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  11,822
 11. Ste
  Одговори:
  47
  Прегледи:
  11,013
 12. anonimen12
  Одговори:
  99
  Прегледи:
  10,902
 13. Revan
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  10,789
 14. LCD TV
  Одговори:
  58
  Прегледи:
  9,416
 15. kicedz007
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  8,828
 16. Minotaur
  Одговори:
  62
  Прегледи:
  8,698
 17. Quard 32
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  8,488
 18. HardCorec
  Одговори:
  46
  Прегледи:
  7,961
 19. LCD TV
  Одговори:
  83
  Прегледи:
  7,783
 20. linksys
  Одговори:
  42
  Прегледи:
  7,682
 21. Sylvester
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  7,673
 22. deki1
  Одговори:
  38
  Прегледи:
  6,838
 23. LCD TV
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  6,797
 24. mkdboy
  Одговори:
  36
  Прегледи:
  6,589
 25. Mar tiN
  Одговори:
  75
  Прегледи:
  6,314

Опции за прикажување на темите

Вчитување...