1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него

Дискусии во врска со радио и телевизија, радио и телевисиска опрема, мрежи, канали, сигнали, нивна трансмисија и модулација.

 1. Генерална дискусија

  Теми:
  105
  Мислења:
  1,251
  Последно: Philips TV M@RKO, 13 oктомври 2019 во 19:42
 2. Електронски медиуми

  Теми:
  3
  Мислења:
  30
 3. Телефонија и телеграфија

  Теми:
  13
  Мислења:
  188
 4. Сателитски ресивери и Листи

  Сателитски ресивери и Листи на канали за сателитски ресивери. Се поврзано со сателитска телевизија
  Теми:
  3
  Мислења:
  7
Подреди:
Наслов ↓
Одговори Прегледи
Последно мислење
 1. ТАТА_МАТА
  Одговори:
  2,574
  Прегледи:
  219,603
 1. daceee90
  Одговори:
  55
  Прегледи:
  12,117
 2. toshex
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  410
 3. stojance25
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,322
 4. Глупав
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,024
 5. bokiscout
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  583
 6. olikomerc
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  2,227
 7. fuzzjaw
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  2,593
 8. ARMac
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  2,850
 9. NERD.
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  2,498
 10. pesimist
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  529
 11. mALEFACTOr
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,822
 12. The Geek Boy
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  1,042
 13. vlatkorun
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  4,042
 14. Luxell
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,233
 15. JasSum
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  623
 16. kubelka
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  565
 17. NiceNaumoski
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  391
 18. boro1
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,345
 19. BokUre
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,508
 20. Вајкинг
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  856
 21. dejan_str
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  822
 22. maci
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  1,228
 23. Tomislav96
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  766
 24. undergrounde
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  1,259
 25. prichina
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  798

Опции за прикажување на темите

Вчитување...