1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него

Дискусии во врска со радио и телевизија, радио и телевисиска опрема, мрежи, канали, сигнали, нивна трансмисија и модулација.

 1. Генерална дискусија

  Теми:
  105
  Мислења:
  1,251
  Последно: Philips TV [email protected], 13 oктомври 2019
 2. Електронски медиуми

  Теми:
  3
  Мислења:
  30
 3. Телефонија и телеграфија

  Теми:
  13
  Мислења:
  188
 4. Сателитски ресивери и Листи

  Сателитски ресивери и Листи на канали за сателитски ресивери. Се поврзано со сателитска телевизија
  Теми:
  3
  Мислења:
  7
Подреди:
Наслов
Одговори ↓ Прегледи
Последно мислење
 1. TATA_MATA
  Одговори:
  2,819
  Прегледи:
  241,985
 1. l1d0v1c
  Одговори:
  861
  Прегледи:
  46,672
 2. Corba
  Одговори:
  181
  Прегледи:
  55,017
 3. AMD_fan
  Одговори:
  163
  Прегледи:
  30,074
 4. SaleSk
  Одговори:
  146
  Прегледи:
  27,791
 5. anonimen12
  Одговори:
  99
  Прегледи:
  11,271
 6. ratina4
  Одговори:
  94
  Прегледи:
  13,438
 7. LCD TV
  Одговори:
  83
  Прегледи:
  8,123
 8. Mar tiN
  Одговори:
  75
  Прегледи:
  6,518
 9. Bane
  Одговори:
  71
  Прегледи:
  4,336
 10. AndrejGagale
  Одговори:
  65
  Прегледи:
  24,761
 11. Minotaur
  Одговори:
  62
  Прегледи:
  8,954
 12. Fieto
  Одговори:
  60
  Прегледи:
  23,123
 13. red dragon
  Одговори:
  60
  Прегледи:
  6,522
 14. LCD TV
  Одговори:
  58
  Прегледи:
  9,947
 15. StalkeR
  Одговори:
  55
  Прегледи:
  5,079
 16. daceee90
  Одговори:
  55
  Прегледи:
  12,397
 17. JensenInterceptor
  Одговори:
  54
  Прегледи:
  3,864
 18. stavrov69
  Одговори:
  52
  Прегледи:
  4,175
 19. maci
  Одговори:
  47
  Прегледи:
  5,203
 20. Ste
  Одговори:
  47
  Прегледи:
  11,420
 21. HardCorec
  Одговори:
  46
  Прегледи:
  8,161
 22. ARMac
  Одговори:
  46
  Прегледи:
  2,612
 23. 123456
  Одговори:
  42
  Прегледи:
  6,162
 24. linksys
  Одговори:
  42
  Прегледи:
  8,035
 25. toshex
  Одговори:
  41
  Прегледи:
  2,447

Опции за прикажување на темите

Вчитување...