1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него

Дискусии во врска со радио и телевизија, радио и телевисиска опрема, мрежи, канали, сигнали, нивна трансмисија и модулација.

 1. Генерална дискусија

  Теми:
  105
  Мислења:
  1,251
  Последно: Philips TV [email protected], 13 oктомври 2019
 2. Последно: tv so satelitski priemninik s2 krema, 19 Јануари 2020 во 21:48
 3. Електронски медиуми

  Теми:
  3
  Мислења:
  30
 4. Телефонија и телеграфија

  Теми:
  13
  Мислења:
  188
 5. Сателитски ресивери и Листи

  Сателитски ресивери и Листи на канали за сателитски ресивери. Се поврзано со сателитска телевизија
  Теми:
  3
  Мислења:
  7
Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење
 1. TATA_MATA
  Одговори:
  2,819
  Прегледи:
  242,158
 1. Aowek
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  822
 2. boban73
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  499
 3. acekorg
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  436
 4. Stefan999
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  178
 5. maci
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  550
 6. Stefan999
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  396
 7. џонидерп
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  321
 8. DareDevil
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  1,596
 9. Fiend
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  393
 10. ernesto
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  315
 11. AleksandarAnastasovski
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  545
 12. filipsis
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  543
 13. JasSum
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  359
 14. Глупав
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  391
 15. sasemkd
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  281
 16. sasemkd
  Одговори:
  28
  Прегледи:
  1,385
 17. bozidar
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  452
 18. toshex
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  397
 19. bozidar
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  459
 20. psyman
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  432
 21. tomi
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  851
 22. toshex
  Одговори:
  26
  Прегледи:
  1,375
 23. CaKi_PrO
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  404
 24. toshex
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  471
 25. Necromancer
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  478

Опции за прикажување на темите

Вчитување...