1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него

Дискусии во врска со радио и телевизија, радио и телевисиска опрема, мрежи, канали, сигнали, нивна трансмисија и модулација.

 1. Генерална дискусија

  Теми:
  105
  Мислења:
  1,251
  Последно: Philips TV [email protected], 13 oктомври 2019
 2. Електронски медиуми

  Теми:
  3
  Мислења:
  30
 3. Телефонија и телеграфија

  Теми:
  13
  Мислења:
  188
 4. Сателитски ресивери и Листи

  Сателитски ресивери и Листи на канали за сателитски ресивери. Се поврзано со сателитска телевизија
  Теми:
  3
  Мислења:
  7
Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење ↑
 1. TATA_MATA
  Одговори:
  2,845
  Прегледи:
  247,094
 1. stancafe
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,353
 2. Cevi
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,607
 3. Xenor
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  2,992
 4. Aleks
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,105
 5. daceee90
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  2,495
 6. misovski
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,510
 7. M@RKO
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,129
 8. M@RKO
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  2,204
 9. filipvselena
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  20,962
 10. daceee90
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,777
 11. igorpejo5
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,782
 12. mobfors
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,432
 13. angel485mk
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  3,000
 14. nikola_bb
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  3,655
 15. mobfors
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  974
 16. Kokta
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,366
 17. Kokta
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,497
 18. Ste
  Одговори:
  47
  Прегледи:
  11,491
 19. edidenis
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  2,095
 20. mALEFACTOr
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,845
 21. filipvselena
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  2,020
 22. M@RKO
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  2,497
 23. kicedz007
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  9,714
 24. Kokta
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  2,562
 25. LaBo
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,373

Опции за прикажување на темите

Вчитување...