1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него

Дискусии во врска со радио и телевизија, радио и телевисиска опрема, мрежи, канали, сигнали, нивна трансмисија и модулација.

 1. Генерална дискусија

  Теми:
  100
  Мислења:
  1,182
  Последно: Предлог 32' телевизор Pane-G, 3 Септември 2018
 2. Последно: Fuego TV krema, 31 Август 2018
 3. Електронски медиуми

  Теми:
  3
  Мислења:
  30
 4. Телефонија и телеграфија

  Теми:
  13
  Мислења:
  188
 5. Сателитски ресивери и Листи

  Сателитски ресивери и Листи на канали за сателитски ресивери. Се поврзано со сателитска телевизија
  Теми:
  3
  Мислења:
  7
Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење ↓
 1. JovanKrstevski1
  Одговори:
  1,985
  Прегледи:
  161,469
 1. Starr
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  325
 2. skullmonkey
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  144
 3. ParaziT69
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  228
 4. l1d0v1c
  Одговори:
  91
  Прегледи:
  5,660
 5. Corba
  Одговори:
  159
  Прегледи:
  36,284
 6. NiceNaumoski
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  172
 7. The Geek Boy
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  617
 8. toshex
  Одговори:
  38
  Прегледи:
  1,435
 9. prichina
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  10,135
 10. FiC DoGG
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  320
 11. Nenad.S
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  972
 12. mihovkris
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  372
 13. bokiscout
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  217
 14. philldm
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  335
 15. Hercules
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  894
 16. AndrejGagale
  Одговори:
  65
  Прегледи:
  20,935
 17. skullmonkey
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  676
 18. maci
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  535
 19. StOrMK
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  1,001
 20. Corba
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  667
 21. flashgordon007
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  4,240
 22. FLEGMA
  Одговори:
  66
  Прегледи:
  3,383
 23. Balanar
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  573
 24. toshex
  Одговори:
  39
  Прегледи:
  1,629
 25. undergrounde
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  1,013

Опции за прикажување на темите

Вчитување...