Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него

Дискусии во врска со радио и телевизија, радио и телевисиска опрема, мрежи, канали, сигнали, нивна трансмисија и модулација.

 1. Генерална дискусија

  Теми:
  99
  Мислења:
  1,158
  Последно: Проблем со телевизор Fuego HardCorec, 9 Јануари 2018
 2. Електронски медиуми

  Теми:
  3
  Мислења:
  30
 3. Телефонија и телеграфија

  Теми:
  13
  Мислења:
  188
 4. Сателитски ресивери и Листи

  Сателитски ресивери и Листи на канали за сателитски ресивери. Се поврзано со сателитска телевизија
  Теми:
  3
  Мислења:
  7
Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење ↓
 1. JovanKrstevski1
  Одговори:
  1,839
  Прегледи:
  142,256
 1. l1d0v1c
  Одговори:
  85
  Прегледи:
  3,691
 2. Corba
  Одговори:
  140
  Прегледи:
  30,347
 3. flashgordon007
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  3,814
 4. FLEGMA
  Одговори:
  66
  Прегледи:
  1,880
 5. Balanar
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  378
 6. Corba
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  387
 7. toshex
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  1,036
 8. toshex
  Одговори:
  39
  Прегледи:
  1,317
 9. undergrounde
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  825
 10. NecrotoX
  Одговори:
  34
  Прегледи:
  1,963
 11. H.Rorschach
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,011
 12. CaKi_PrO
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  153
 13. skullmonkey
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  492
 14. draganamon
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  252
 15. skullmonkey
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  2,829
 16. Ceco
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  564
 17. 7n00dle7
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  154
 18. JensenInterceptor
  Одговори:
  54
  Прегледи:
  2,592
 19. buli_mkd
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  801
 20. omegaRED
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  699
 21. Глупав
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  716
 22. SaleSk
  Одговори:
  143
  Прегледи:
  22,554
 23. prichina
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  667
 24. MartinGR1MR
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  293
 25. Dace23432
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  214

Опции за прикажување на темите

Вчитување...