1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Програмирање на мобилни платформи

Дискусии поврзани со програмирање на Androird, iPhone, BlackBerry, Symbian... u name it!

Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење ↓
 1. Rikimaru
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  508
 2. aleksandar.divitarov
  Одговори:
  76
  Прегледи:
  2,713
 3. tazeclence
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,335
 4. NecrotoX
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,510
 5. IT Boss
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  3,500
 6. m3nka
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  321
 7. Trajko
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  611
 8. Miki2
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,237
 9. Katerina135
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  958
 10. Hristijan_95
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,029
 11. CHukio
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  840
 12. Hristijan_95
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  3,700
 13. D3N1EL
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,049
 14. Hristijan_95
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,124
 15. DF-1
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  4,722
 16. Кристијан Про
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  3,101
 17. CHukio
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  2,901
 18. mariomako
  Одговори:
  33
  Прегледи:
  8,450
 19. mariomako
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  4,498
 20. Daskalo
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  3,738
 21. tinodj
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  3,992
 22. BrankoD
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2,220
 23. Jovan.74
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,930
 24. CHukio
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,744
 25. NIKIHACK
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,577

Опции за прикажување на темите

Вчитување...