1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Perl // Ruby // Python

Дискусии поврзани со најупотребуваните script-like програмски јазици.

Filters:

префикс:
Туторијал x
Remove All Filters:
x
Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење ↓
 1. Fatal1ty_
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  2,453

Опции за прикажување на темите

Вчитување...