1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Perl // Ruby // Python

Дискусии поврзани со најупотребуваните script-like програмски јазици.

Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи ↓
Последно мислење
 1. Fatal1ty_
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  3,214
 2. Fatal1ty_
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  2,339
 1. SkyDriver
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  6,607
 2. S
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  5,372
 3. dimsa
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  5,180
 4. LiquidWorm
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  4,870
 5. gdamjan
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  4,399
 6. Pece_648
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  4,187
 7. Xenor
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  4,104
 8. Jah'rakal
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  3,540
 9. dimitars
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  3,463
 10. Xenor
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  3,365
 11. Xenor
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  3,062
 12. genius
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  2,988
 13. S
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  2,748
 14. Fatihh
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  2,673
 15. bruteforce
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  2,649
 16. vladence
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  2,582
 17. Nothing
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2,483
 18. gimlet
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2,481
 19. Xenor
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  2,466
 20. discodancer
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2,260
 21. Xenor
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  2,247
 22. S
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  2,245
 23. LiquidWorm
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  2,211
 24. LiquidWorm
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  2,170
 25. vladence
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  2,163

Опции за прикажување на темите

Вчитување...