1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Perl // Ruby // Python

Дискусии поврзани со најупотребуваните script-like програмски јазици.

Подреди:
Наслов ↓
Одговори Прегледи
Последно мислење
 1. Fatal1ty_
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  3,393
 2. Fatal1ty_
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  2,500
 1. peromk
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,434
 2. Zimrie
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,342
 3. Xenor
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  4,152
 4. Kachulach
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,591
 5. Xenor
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  3,073
 6. Darkness.MKD
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,048
 7. Steff_92
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  749
 8. Zimrie
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,730
 9. Jah'rakal
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  3,567
 10. bandit
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,161
 11. Xenor
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  3,380
 12. gdamjan
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  4,458
 13. dimsa
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  5,349
 14. vladence
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  2,600
 15. vladence
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  2,180
 16. discodancer
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2,272
 17. DimeOptima
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,219
 18. S
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,479
 19. S
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,606
 20. S
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,792
 21. S
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,608
 22. Password
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,272
 23. LiquidWorm
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  4,891
 24. LiquidWorm
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  2,178
 25. LiquidWorm
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,340

Опции за прикажување на темите

Вчитување...