1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Perl // Ruby // Python

Дискусии поврзани со најупотребуваните script-like програмски јазици.

Подреди:
Наслов
Одговори ↑ Прегледи
Последно мислење
 1. Fatal1ty_
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  2,484
 2. Fatal1ty_
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  3,384
 1. Zimrie
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,341
 2. bandit
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,161
 3. Zimrie
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,729
 4. martinpk
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,886
 5. SkyDriver
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,125
 6. peromk
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,433
 7. DimeOptima
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,219
 8. Password
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,271
 9. LiquidWorm
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,340
 10. vlatkorun
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,369
 11. S
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,478
 12. SmartGuru
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  473
 13. Zimrie
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,935
 14. ivanzila
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,863
 15. vladence
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  2,178
 16. Xenor
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  2,252
 17. Darkness.MKD
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,048
 18. Password
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,497
 19. S
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,608
 20. Zippo
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  692
 21. Simeon Aleksov
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  717
 22. discodancer
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2,271
 23. Nothing
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2,496
 24. gimlet
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2,501
 25. S
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,792

Опции за прикажување на темите

Вчитување...