1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Perl // Ruby // Python

Дискусии поврзани со најупотребуваните script-like програмски јазици.

Подреди:
Наслов
Одговори ↓ Прегледи
Последно мислење
 1. Fatal1ty_
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  3,258
 2. Fatal1ty_
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  2,369
 1. dimsa
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  5,205
 2. Zippo
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,166
 3. LiquidWorm
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  4,875
 4. Xenor
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  4,115
 5. MeNtisH12345678
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  839
 6. Xenor
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  3,372
 7. Kachulach
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,581
 8. LiquidWorm
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  2,171
 9. SkyDriver
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  6,610
 10. dimitars
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  3,467
 11. S
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  2,245
 12. Fatihh
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  2,675
 13. Steff_Maja
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  402
 14. gdamjan
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  4,420
 15. genius
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  2,993
 16. Jah'rakal
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  3,548
 17. The Shadow
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  2,133
 18. Pece_648
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  4,200
 19. Xenor
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  3,064
 20. S
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  2,756
 21. LiquidWorm
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  2,214
 22. Xenor
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  2,467
 23. bruteforce
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  2,649
 24. NIKIHACK
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,779
 25. Steff_92
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  736

Опции за прикажување на темите

Вчитување...