1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Perl // Ruby // Python

Дискусии поврзани со најупотребуваните script-like програмски јазици.

Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење
 1. Fatal1ty_
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  3,247
 2. Fatal1ty_
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  2,366
 1. Steff_Maja
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  402
 2. SmartGuru
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  443
 3. Zippo
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  675
 4. Steff_92
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  736
 5. MeNtisH12345678
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  838
 6. Zippo
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,163
 7. n3tG0d
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  514
 8. Simeon Aleksov
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  703
 9. dimsa
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  5,196
 10. Zimrie
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,319
 11. bandit
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,151
 12. Zimrie
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,914
 13. ivanzila
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,844
 14. Zimrie
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,719
 15. martinpk
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,868
 16. Jah'rakal
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  3,547
 17. vladence
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  2,586
 18. Xenor
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  2,466
 19. vladence
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  2,167
 20. dimitars
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  3,466
 21. bruteforce
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  2,649
 22. Xenor
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  3,063
 23. SkyDriver
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,119
 24. discodancer
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2,260
 25. Nothing
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2,483

Опции за прикажување на темите

Вчитување...