1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Perl // Ruby // Python

Дискусии поврзани со најупотребуваните script-like програмски јазици.

Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење ↑
 1. Fatal1ty_
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  2,035
 2. Fatal1ty_
  Одговори:
  35
  Прегледи:
  2,831
 1. S
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,562
 2. S
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  5,330
 3. S
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,444
 4. S
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,560
 5. vlatkorun
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,322
 6. S
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  2,218
 7. LiquidWorm
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,304
 8. LiquidWorm
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  2,140
 9. Password
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,423
 10. S
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,752
 11. LiquidWorm
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  2,173
 12. Password
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,232
 13. S
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  2,694
 14. NIKIHACK
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,752
 15. The Shadow
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  2,053
 16. Kachulach
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,544
 17. Darkness.MKD
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,013
 18. Fatihh
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  2,629
 19. DimeOptima
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,178
 20. peromk
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,394
 21. genius
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  2,931
 22. Xenor
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  4,055
 23. Xenor
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  3,330
 24. Xenor
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  2,217
 25. gimlet
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2,440

Опции за прикажување на темите

Вчитување...