1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Компјутерска безбедност

Дискутирајте за безбедност на информации - софтвер, хардвер и методи за заштита, видови напади и друго.

 1. Генерална дискусија

  Општи дискусии за компјутерска безбедност.
  Теми:
  246
  Мислења:
  3,384
 2. Вируси // Тројанци // Ботови

  Дискусии како за стари така и за нови вируси, тројанци, ботови и сл.
  Теми:
  153
  Мислења:
  2,256
  Последно: Експресна претплата crcic, 20 Септември 2019
 3. Ранливости // Експлоити // Закрпи

  Дискусија за експлоити (како да се користат, како да се тестирате дали сте подложни на нив, како да се заштитите + ваши мислења), извештаи за новооткриени слабости, како и нивните закрпи.
  Теми:
  680
  Мислења:
  923
 4. Firewall-и // IDS/IPS системи // Анти-Вируси

  Дискусии за сите софтверски и хардверски firewallи, IDS/IPS системи и разни анти-вирусни програми што би ја зголемиле вашата безбедност.
  Теми:
  73
  Мислења:
  1,576
  Последно: Firewall? vladimir171, 7 Декември 2018
 5. Приватност // Анонимност // SPAM

  Дискутирајте за тоа како да ја задржиме нашата приватност и анонимност, и како да се заштитиме од СПАМот
  Теми:
  25
  Мислења:
  385
  Последно: DOS напад ? krema, 18 Јуни 2017
 6. Социјален Инженеринг // Физичка безбедност

  Дискусии околу физичка безбедност (дали е потребна и дали треба да се зголеми), Социјален инженеринг (ризикот од него и тренинг за заштита)
  Теми:
  26
  Мислења:
  258
  Последно: SSL сертификат сетирање zaphod, 24 Август 2016
Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење ↓
 1. Кристијан Про
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  1,692
 2. Sukhoi
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  710
 3. everest
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  553
 4. Кристијан Про
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  955
 5. Cevi
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  796
 6. anonimen12
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2,126
 7. тотето
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  2,548
 8. dejan_str
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  974
 9. babybaby
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  1,649
 10. Belco15
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  736
 11. zsavovski
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,478
 12. doktorot
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,492

Опции за прикажување на темите

Вчитување...