1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Компјутерска безбедност

Дискутирајте за безбедност на информации - софтвер, хардвер и методи за заштита, видови напади и друго.

 1. Генерална дискусија

  Општи дискусии за компјутерска безбедност.
  Теми:
  245
  Мислења:
  3,370
  Последно: Враќање на податоци Peceto, 27 ноември 2019
 2. Вируси // Тројанци // Ботови

  Дискусии како за стари така и за нови вируси, тројанци, ботови и сл.
  Теми:
  153
  Мислења:
  2,256
  Последно: Експресна претплата crcic, 20 Септември 2019
 3. Ранливости // Експлоити // Закрпи

  Дискусија за експлоити (како да се користат, како да се тестирате дали сте подложни на нив, како да се заштитите + ваши мислења), извештаи за новооткриени слабости, како и нивните закрпи.
  Теми:
  674
  Мислења:
  917
  Последно: HomeAutomation v3.3.2 Open Redirect zeroscience, 29 Декември 2019
 4. Firewall-и // IDS/IPS системи // Анти-Вируси

  Дискусии за сите софтверски и хардверски firewallи, IDS/IPS системи и разни анти-вирусни програми што би ја зголемиле вашата безбедност.
  Теми:
  73
  Мислења:
  1,576
  Последно: Firewall? vladimir171, 7 Декември 2018
 5. Приватност // Анонимност // SPAM

  Дискутирајте за тоа како да ја задржиме нашата приватност и анонимност, и како да се заштитиме од СПАМот
  Теми:
  25
  Мислења:
  385
  Последно: DOS напад ? krema, 18 Јуни 2017
 6. Социјален Инженеринг // Физичка безбедност

  Дискусии околу физичка безбедност (дали е потребна и дали треба да се зголеми), Социјален инженеринг (ризикот од него и тренинг за заштита)
  Теми:
  26
  Мислења:
  258
  Последно: SSL сертификат сетирање zaphod, 24 Август 2016
Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење ↓
 1. RagingDemon
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,950
 2. FLEGMA
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  2,368
 3. Bile_14
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,738
 4. Bile_14
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  2,658
 5. bogoevski
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  2,940
 6. Tawe
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  2,340
 7. DaVoRkNe
  Одговори:
  32
  Прегледи:
  5,017
 8. GDD#2k
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  2,350
 9. kumanovec
  Одговори:
  52
  Прегледи:
  7,679
 10. ^SaFt^
  Одговори:
  34
  Прегледи:
  4,168
 11. caki
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,726
 12. Master_Boy
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,675
 13. NecrotoX
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  2,713
 14. creator
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,171
 15. tomche
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,592
 16. SaleSk
  Одговори:
  40
  Прегледи:
  3,768
 17. bokiscout
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,297
 18. FLEGMA
  Одговори:
  64
  Прегледи:
  6,041
 19. SaleSk
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,722
 20. Кристијан Про
  Одговори:
  38
  Прегледи:
  2,705
 21. NecrotoX
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  928
 22. olikomerc
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  1,660
 23. gokica
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  1,804
 24. Dark HaCkeR
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  5,918
 25. Кристијан Про
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  1,588

Опции за прикажување на темите

Вчитување...