1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Компјутерска безбедност

Дискутирајте за безбедност на информации - софтвер, хардвер и методи за заштита, видови напади и друго.

 1. Генерална дискусија

  Општи дискусии за компјутерска безбедност.
  Теми:
  243
  Мислења:
  3,362
 2. Вируси // Тројанци // Ботови

  Дискусии како за стари така и за нови вируси, тројанци, ботови и сл.
  Теми:
  153
  Мислења:
  2,255
  Последно: Експресна претплата Nutelo, 25 Јуни 2019
 3. Ранливости // Експлоити // Закрпи

  Дискусија за експлоити (како да се користат, како да се тестирате дали сте подложни на нив, како да се заштитите + ваши мислења), извештаи за новооткриени слабости, како и нивните закрпи.
  Теми:
  655
  Мислења:
  898
 4. Firewall-и // IDS/IPS системи // Анти-Вируси

  Дискусии за сите софтверски и хардверски firewallи, IDS/IPS системи и разни анти-вирусни програми што би ја зголемиле вашата безбедност.
  Теми:
  73
  Мислења:
  1,576
  Последно: Firewall? vladimir171, 7 Декември 2018
 5. Приватност // Анонимност // SPAM

  Дискутирајте за тоа како да ја задржиме нашата приватност и анонимност, и како да се заштитиме од СПАМот
  Теми:
  25
  Мислења:
  385
  Последно: DOS напад ? krema, 18 Јуни 2017
 6. Социјален Инженеринг // Физичка безбедност

  Дискусии околу физичка безбедност (дали е потребна и дали треба да се зголеми), Социјален инженеринг (ризикот од него и тренинг за заштита)
  Теми:
  26
  Мислења:
  258
  Последно: SSL сертификат сетирање zaphod, 24 Август 2016
Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење ↓
 1. Tawe
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  2,289
 2. DaVoRkNe
  Одговори:
  32
  Прегледи:
  4,922
 3. GDD#2k
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  2,278
 4. kumanovec
  Одговори:
  52
  Прегледи:
  7,477
 5. ^SaFt^
  Одговори:
  34
  Прегледи:
  4,061
 6. caki
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,696
 7. Master_Boy
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,620
 8. NecrotoX
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  2,653
 9. creator
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,145
 10. tomche
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,558
 11. SaleSk
  Одговори:
  40
  Прегледи:
  3,653
 12. bokiscout
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,266
 13. FLEGMA
  Одговори:
  64
  Прегледи:
  5,892
 14. SaleSk
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,667
 15. Кристијан Про
  Одговори:
  38
  Прегледи:
  2,568
 16. NecrotoX
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  877
 17. olikomerc
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  1,600
 18. gokica
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  1,731
 19. Dark HaCkeR
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  5,519
 20. Кристијан Про
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  1,511
 21. Sukhoi
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  647
 22. everest
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  486
 23. Кристијан Про
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  885
 24. Cevi
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  712
 25. anonimen12
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2,033

Опции за прикажување на темите

Вчитување...