1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Компјутерска безбедност

Дискутирајте за безбедност на информации - софтвер, хардвер и методи за заштита, видови напади и друго.

 1. Генерална дискусија

  Општи дискусии за компјутерска безбедност.
  Теми:
  243
  Мислења:
  3,359
  Последно: CEH, White Hat... kirev, 27 Март 2019
 2. Вируси // Тројанци // Ботови

  Дискусии како за стари така и за нови вируси, тројанци, ботови и сл.
  Теми:
  152
  Мислења:
  2,242
 3. Ранливости // Експлоити // Закрпи

  Дискусија за експлоити (како да се користат, како да се тестирате дали сте подложни на нив, како да се заштитите + ваши мислења), извештаи за новооткриени слабости, како и нивните закрпи.
  Теми:
  646
  Мислења:
  889
 4. Firewall-и // IDS/IPS системи // Анти-Вируси

  Дискусии за сите софтверски и хардверски firewallи, IDS/IPS системи и разни анти-вирусни програми што би ја зголемиле вашата безбедност.
  Теми:
  73
  Мислења:
  1,576
  Последно: Firewall? vladimir171, 7 Декември 2018
 5. Приватност // Анонимност // SPAM

  Дискутирајте за тоа како да ја задржиме нашата приватност и анонимност, и како да се заштитиме од СПАМот
  Теми:
  25
  Мислења:
  385
  Последно: DOS напад ? krema, 18 Јуни 2017
 6. Социјален Инженеринг // Физичка безбедност

  Дискусии околу физичка безбедност (дали е потребна и дали треба да се зголеми), Социјален инженеринг (ризикот од него и тренинг за заштита)
  Теми:
  26
  Мислења:
  258
  Последно: SSL сертификат сетирање zaphod, 24 Август 2016
Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење ↓
 1. coNNectMKD
  Одговори:
  99
  Прегледи:
  6,923
 2. Глупав
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  1,148
 3. bogoevski
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  1,398
 4. l1d0v1c
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,851
 5. pekson
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  746
 6. hipo
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  837
 7. Allex
  Одговори:
  55
  Прегледи:
  8,614
 8. Gogzy
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  961
 9. Oktar
  Одговори:
  97
  Прегледи:
  10,198
 10. maci
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  1,925
 11. FLEGMA
  Одговори:
  112
  Прегледи:
  12,400
 12. MartinGR1MR
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,006
 13. Gogzy
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  931
 14. Zeuus
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  2,512
 15. cele_x
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,931
 16. Dingo
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,678
 17. FLEGMA
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  2,121
 18. wolverine
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,757
 19. gamer-eddie
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  4,474
 20. RagingDemon
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,910
 21. FLEGMA
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  2,291
 22. Bile_14
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,692
 23. Bile_14
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  2,576
 24. bogoevski
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  2,860
 25. Tawe
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  2,270

Опции за прикажување на темите

Вчитување...