1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Компјутерска безбедност

Дискутирајте за безбедност на информации - софтвер, хардвер и методи за заштита, видови напади и друго.

 1. Генерална дискусија

  Општи дискусии за компјутерска безбедност.
  Теми:
  245
  Мислења:
  3,370
  Последно: Враќање на податоци Peceto, 27 ноември 2019
 2. Вируси // Тројанци // Ботови

  Дискусии како за стари така и за нови вируси, тројанци, ботови и сл.
  Теми:
  153
  Мислења:
  2,256
  Последно: Експресна претплата crcic, 20 Септември 2019
 3. Ранливости // Експлоити // Закрпи

  Дискусија за експлоити (како да се користат, како да се тестирате дали сте подложни на нив, како да се заштитите + ваши мислења), извештаи за новооткриени слабости, како и нивните закрпи.
  Теми:
  674
  Мислења:
  917
  Последно: HomeAutomation v3.3.2 Open Redirect zeroscience, 29 Декември 2019
 4. Firewall-и // IDS/IPS системи // Анти-Вируси

  Дискусии за сите софтверски и хардверски firewallи, IDS/IPS системи и разни анти-вирусни програми што би ја зголемиле вашата безбедност.
  Теми:
  73
  Мислења:
  1,576
  Последно: Firewall? vladimir171, 7 Декември 2018
 5. Приватност // Анонимност // SPAM

  Дискутирајте за тоа како да ја задржиме нашата приватност и анонимност, и како да се заштитиме од СПАМот
  Теми:
  25
  Мислења:
  385
  Последно: DOS напад ? krema, 18 Јуни 2017
 6. Социјален Инженеринг // Физичка безбедност

  Дискусии околу физичка безбедност (дали е потребна и дали треба да се зголеми), Социјален инженеринг (ризикот од него и тренинг за заштита)
  Теми:
  26
  Мислења:
  258
  Последно: SSL сертификат сетирање zaphod, 24 Август 2016
Подреди:
Наслов ↓
Одговори Прегледи
Последно мислење
 1. FLEGMA
  Одговори:
  146
  Прегледи:
  14,870
 2. gokica
  Одговори:
  157
  Прегледи:
  15,573
 1. Metuzalem
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  502
 2. babybaby
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  1,599
 3. Tobey
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,371
 4. smiljo
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  404
 5. skullmonkey
  Одговори:
  32
  Прегледи:
  1,883
 6. cele_x
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,988
 7. NecrotoX
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  2,713
 8. SaleSk
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,722
 9. stefan_mkd
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  508
 10. steelseries
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  253
 11. MartinGR1MR
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,063
 12. coNNectMKD
  Одговори:
  99
  Прегледи:
  7,437
 13. Tawe
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  2,340
 14. JasSum
  Одговори:
  215
  Прегледи:
  8,051
 15. everest
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  525
 16. Allex
  Одговори:
  55
  Прегледи:
  8,869
 17. l1d0v1c
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,979
 18. hipo
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,323
 19. RagingDemon
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,950
 20. kloki
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,010
 21. Lokvan
  Одговори:
  165
  Прегледи:
  12,789
 22. gamer-eddie
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  4,636
 23. doktorot
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,452
 24. BlueBaron
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  1,375
 25. toplel
  Одговори:
  39
  Прегледи:
  1,593

Опции за прикажување на темите

Вчитување...