1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Компјутерска безбедност

Дискутирајте за безбедност на информации - софтвер, хардвер и методи за заштита, видови напади и друго.

 1. Генерална дискусија

  Општи дискусии за компјутерска безбедност.
  Теми:
  246
  Мислења:
  3,384
 2. Вируси // Тројанци // Ботови

  Дискусии како за стари така и за нови вируси, тројанци, ботови и сл.
  Теми:
  153
  Мислења:
  2,256
  Последно: Експресна претплата crcic, 20 Септември 2019
 3. Ранливости // Експлоити // Закрпи

  Дискусија за експлоити (како да се користат, како да се тестирате дали сте подложни на нив, како да се заштитите + ваши мислења), извештаи за новооткриени слабости, како и нивните закрпи.
  Теми:
  680
  Мислења:
  923
 4. Firewall-и // IDS/IPS системи // Анти-Вируси

  Дискусии за сите софтверски и хардверски firewallи, IDS/IPS системи и разни анти-вирусни програми што би ја зголемиле вашата безбедност.
  Теми:
  73
  Мислења:
  1,576
  Последно: Firewall? vladimir171, 7 Декември 2018
 5. Приватност // Анонимност // SPAM

  Дискутирајте за тоа како да ја задржиме нашата приватност и анонимност, и како да се заштитиме од СПАМот
  Теми:
  25
  Мислења:
  385
  Последно: DOS напад ? krema, 18 Јуни 2017
 6. Социјален Инженеринг // Физичка безбедност

  Дискусии околу физичка безбедност (дали е потребна и дали треба да се зголеми), Социјален инженеринг (ризикот од него и тренинг за заштита)
  Теми:
  26
  Мислења:
  258
  Последно: SSL сертификат сетирање zaphod, 24 Август 2016
Подреди:
Наслов
Одговори ↓ Прегледи
Последно мислење
 1. gokica
  Одговори:
  164
  Прегледи:
  16,341
 2. FLEGMA
  Одговори:
  146
  Прегледи:
  15,513
 1. JasSum
  Одговори:
  220
  Прегледи:
  9,123
 2. Lokvan
  Одговори:
  165
  Прегледи:
  13,643
 3. FLEGMA
  Одговори:
  112
  Прегледи:
  13,486
 4. coNNectMKD
  Одговори:
  99
  Прегледи:
  7,804
 5. Oktar
  Одговори:
  97
  Прегледи:
  11,057
 6. Avid
  Одговори:
  87
  Прегледи:
  6,476
 7. FLEGMA
  Одговори:
  64
  Прегледи:
  6,251
 8. Глупав
  Одговори:
  63
  Прегледи:
  5,587
 9. moongose
  Одговори:
  59
  Прегледи:
  4,218
 10. Allex
  Одговори:
  55
  Прегледи:
  9,037
 11. kumanovec
  Одговори:
  52
  Прегледи:
  7,900
 12. Dave1
  Одговори:
  41
  Прегледи:
  2,314
 13. SaleSk
  Одговори:
  40
  Прегледи:
  3,866
 14. toplel
  Одговори:
  39
  Прегледи:
  2,208
 15. Кристијан Про
  Одговори:
  38
  Прегледи:
  2,783
 16. ^SaFt^
  Одговори:
  34
  Прегледи:
  4,261
 17. skullmonkey
  Одговори:
  32
  Прегледи:
  1,992
 18. DaVoRkNe
  Одговори:
  32
  Прегледи:
  5,127
 19. zmija
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  1,252
 20. krema
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  1,489
 21. gamer-eddie
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  4,731
 22. тотето
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  2,548
 23. olikomerc
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  1,727
 24. Daniel86
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  1,611
 25. gokica
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  1,871

Опции за прикажување на темите

Вчитување...