1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Компјутерска безбедност

Дискутирајте за безбедност на информации - софтвер, хардвер и методи за заштита, видови напади и друго.

 1. Генерална дискусија

  Општи дискусии за компјутерска безбедност.
  Теми:
  243
  Мислења:
  3,362
 2. Вируси // Тројанци // Ботови

  Дискусии како за стари така и за нови вируси, тројанци, ботови и сл.
  Теми:
  153
  Мислења:
  2,256
  Последно: Експресна претплата crcic, 20 Септември 2019 во 10:16
 3. Ранливости // Експлоити // Закрпи

  Дискусија за експлоити (како да се користат, како да се тестирате дали сте подложни на нив, како да се заштитите + ваши мислења), извештаи за новооткриени слабости, како и нивните закрпи.
  Теми:
  656
  Мислења:
  899
 4. Firewall-и // IDS/IPS системи // Анти-Вируси

  Дискусии за сите софтверски и хардверски firewallи, IDS/IPS системи и разни анти-вирусни програми што би ја зголемиле вашата безбедност.
  Теми:
  73
  Мислења:
  1,576
  Последно: Firewall? vladimir171, 7 Декември 2018
 5. Приватност // Анонимност // SPAM

  Дискутирајте за тоа како да ја задржиме нашата приватност и анонимност, и како да се заштитиме од СПАМот
  Теми:
  25
  Мислења:
  385
  Последно: DOS напад ? krema, 18 Јуни 2017
 6. Социјален Инженеринг // Физичка безбедност

  Дискусии околу физичка безбедност (дали е потребна и дали треба да се зголеми), Социјален инженеринг (ризикот од него и тренинг за заштита)
  Теми:
  26
  Мислења:
  258
  Последно: SSL сертификат сетирање zaphod, 24 Август 2016
Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење
 1. gokica
  Одговори:
  157
  Прегледи:
  15,031
 2. FLEGMA
  Одговори:
  146
  Прегледи:
  14,456
 1. Глупав
  Одговори:
  63
  Прегледи:
  1,637
 2. zmija
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  981
 3. Lokvan
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  133
 4. Avid
  Одговори:
  87
  Прегледи:
  5,849
 5. toplel
  Одговори:
  38
  Прегледи:
  1,268
 6. Avid
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  723
 7. smiljo
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  331
 8. JasSum
  Одговори:
  186
  Прегледи:
  6,286
 9. krema
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  1,209
 10. Daniel86
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  1,387
 11. stefan_mkd
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  437
 12. skullmonkey
  Одговори:
  32
  Прегледи:
  1,773
 13. hipo
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,196
 14. Lokvan
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  559
 15. Lokvan
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  419
 16. skullmonkey
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,029
 17. Metuzalem
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  461
 18. Metuzalem
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  351
 19. BlueBaron
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  1,279
 20. Necromancer
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  936
 21. Dave1
  Одговори:
  41
  Прегледи:
  2,076
 22. Dave1
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  950
 23. moongose
  Одговори:
  59
  Прегледи:
  3,809
 24. coNNectMKD
  Одговори:
  99
  Прегледи:
  7,108
 25. krema
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,537

Опции за прикажување на темите

Вчитување...