1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

CMS (WordPress, Drupal, Magento, Joomla...)

Форум за сите дискусии поврзани со CMS системи, аддони и плагини за нив и сл

 1. WordPress

  Дискусии за WordPress
  Теми:
  39
  Мислења:
  458
 2. Drupal

  Дискусии за Drupal
  Теми:
  3
  Мислења:
  17
  Последно: Онлајн продавница - Drupal pLaToOn, 11 Јули 2013
 3. Joomla

  Дискусии за Joomla
  Теми:
  11
  Мислења:
  48
 4. Magento

  Дискусии за Magento
  Теми:
  2
  Мислења:
  10
  Последно: Magento Login Redirect stefan_v, 4 Март 2013
 5. Други CMS

  Дискусии за сите други CMS системи
  Теми:
  0
  Мислења:
  0
  (Не содржи пораки)
Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење
 1. coNNectMKD
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  68
 2. coNNectMKD
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  209
 3. mark987456
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  184
 4. Кристијан Про
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  484
 5. draey
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  667
 6. skullmonkey
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  474
 7. Vampo
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  762
 8. Кристијан Про
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,008
 9. AndrejFerdzo
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,315
 10. D3N1EL
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,772
 11. Dingo
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,127

Опции за прикажување на темите

Вчитување...