1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

CMS (WordPress, Drupal, Magento, Joomla...)

Форум за сите дискусии поврзани со CMS системи, аддони и плагини за нив и сл

 1. WordPress

  Дискусии за WordPress
  Теми:
  54
  Мислења:
  661
  Последно: Креирање на e-shop Cika, 20 Мај 2020
 2. Drupal

  Дискусии за Drupal
  Теми:
  3
  Мислења:
  17
  Последно: Онлајн продавница - Drupal pLaToOn, 11 Јули 2013
 3. Joomla

  Дискусии за Joomla
  Теми:
  12
  Мислења:
  53
  Последно: Joomla 3.x admin panel problem ljubo, 30 Јануари 2020
 4. Magento

  Дискусии за Magento
  Теми:
  2
  Мислења:
  10
  Последно: Magento Login Redirect stefan_v, 4 Март 2013
 5. Други CMS

  Дискусии за сите други CMS системи
  Теми:
  0
  Мислења:
  0
  (Не содржи пораки)
Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење ↓
 1. icka
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  248
 2. Глупав
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  579
 3. Riste Dimitrievski
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  708
 4. mark987456
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  474
 5. coNNectMKD
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  331
 6. coNNectMKD
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  438
 7. Кристијан Про
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  641
 8. draey
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  888
 9. skullmonkey
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  616
 10. Vampo
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  952
 11. Кристијан Про
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,149
 12. AndrejFerdzo
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,444
 13. D3N1EL
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,923
 14. Dingo
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,280

Опции за прикажување на темите

Вчитување...