1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

C // C++

Дискусии поврзани со C и C++ програмски јазици.

Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење ↓
 1. Кристијан Про
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,974
 2. KKKKK
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  4,065
 3. alekcackko
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  2,450
 4. Кристијан Про
  Одговори:
  39
  Прегледи:
  5,056
 5. mimica
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,739
 6. Gamer15
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  3,488
 7. OldSchoolPvP
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,807
 8. Bontino2
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,771
 9. a_a_a_a
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  4,709
 10. martin007
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  2,681
 11. Primo
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  2,296
 12. Кристијан Про
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  3,339
 13. Primo
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  4,401
 14. Tananka
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,193
 15. Gucci
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  2,601
 16. Oliver.S
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,859
 17. edin.ademovic
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,049
 18. pedro:)
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  990
 19. OldSchoolPvP
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  965
 20. edin.ademovic
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  5,138
 21. pedro:)
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,669
 22. Bontino2
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  1,538
 23. Bontino2
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,134
 24. CHIMPANZEE
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,151
 25. Mr.Jack
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  506

Опции за прикажување на темите

Вчитување...