1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

C // C++

Дискусии поврзани со C и C++ програмски јазици.

Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење ↓
 1. LiquidWorm
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  896
 2. LiquidWorm
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  969
 3. puro
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,453
 4. DF-1
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,781
 5. _EAX
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,797
 6. desperado
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  2,257
 7. vlatkorun
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  2,230
 8. _EAX
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,594
 9. Lightlord
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  2,869
 10. maliOT
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,953
 11. BlackEnd
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  2,053
 12. pankipan4e
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  2,972
 13. desperado
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,136
 14. schrepfler
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,163
 15. mkhost
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  3,261

Опции за прикажување на темите

Вчитување...