1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

C // C++

Дискусии поврзани со C и C++ програмски јазици.

Подреди:
Наслов ↓
Одговори Прегледи
Последно мислење
 1. vlatkorun
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  2,231
 2. Papa Benedikt
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,086
 3. krstanoski
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,247
 4. maximilian
  Одговори:
  26
  Прегледи:
  3,159
 5. Ivica_M
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,562
 6. cmol=)
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  5,803
 7. FroAnd
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,274
 8. naum963
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,345
 9. thecursedclown
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  864
 10. NIKIHACK
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,240
 11. DEXTER
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,550
 12. Bontino2
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  722
 13. Stane
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,061
 14. Pulse
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  632
 15. Јован
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,657
 16. Stane
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,364
 17. Stane
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  2,106
 18. Primo
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  4,531
 19. Miilan
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  520
 20. Јован
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,006
 21. Rocksteady
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  297
 22. спиро_дт
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,311
 23. The_Man
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  2,074
 24. GyGaX
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  972
 25. in-Power
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  3,192

Опции за прикажување на темите

Вчитување...