1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

C // C++

Дискусии поврзани со C и C++ програмски јазици.

Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење ↑
 1. mkhost
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  3,277
 2. schrepfler
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,163
 3. desperado
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,141
 4. pankipan4e
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  2,978
 5. BlackEnd
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  2,058
 6. maliOT
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,956
 7. Lightlord
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  2,870
 8. _EAX
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,597
 9. vlatkorun
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  2,231
 10. desperado
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  2,259
 11. _EAX
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,798
 12. DF-1
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,784
 13. puro
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,461
 14. LiquidWorm
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  970
 15. LiquidWorm
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  897
 16. KKK
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,275
 17. staki
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,363
 18. LiquidWorm
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,615
 19. Rocky
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,644
 20. Rocky
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,084
 21. cmol=)
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  5,794
 22. PowerBoY
  Одговори:
  31
  Прегледи:
  4,483
 23. graf
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  3,601
 24. darkwarrior
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  2,946
 25. the G man
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,310

Опции за прикажување на темите

Вчитување...