1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

BSD

OpenBSD, FreeBSD, NetBSD...

Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење ↓
 1. psybaron
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  5,349
 2. Ивица
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  3,222
 3. Skid
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  3,062
 4. schafro
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  3,482
 5. SNP
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  3,086
 6. _EAX
  Одговори:
  32
  Прегледи:
  10,272
 7. tanco
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  3,571
 8. the G man
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  4,459
 9. Ismet
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  7,051

Опции за прикажување на темите

Вчитување...