1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Нови профил мислења

1. NeoWalker
    NeoWalker DonFrozex
    077598474 vikaj me druze
    1. DonFrozex
      DonFrozex
      ako sakas mozam i vednas da te baram.. ?
      18 Мај 2019 во 00:27
  2. Busilica
    Busilica gOJDO
    Zdravo Gojdo, gledam deka kupuvas/prodavas PC-components, bi sakal da ti ponudam dobar gaming PC koj go prodavam mnogu itno i za dobra cena. Ako sakas kazi mi ke ti gi pisam komponentite tuka, jas bi preferiral privatno na fb da napravime brz muabet zatoa sto mi e itno. Eve ti URL od fb profil: https://www.facebook.com/zoran.stojanovski.7739

Ako sakas, bi cenel ako mi pises sto e mozno pobrzo, ty :)
  3. NiceNaumoski
    NiceNaumoski mkiptv
    Ако може тест на листата што ај нудиш,и дали би работела на телекабел..
  4. Martin Struminikovski
    Martin Struminikovski gocetan
    Imam i5-3570 kontaktiraj me na 071 215 631
  5. astojkovski
    astojkovski toshex
  6. DonFrozex
    DonFrozex
    Имате потреба за подигање пари од интернет уплати? Пејпал, Skrill, Neteller, TransferWise, Revolut, Bank Transfers и други... пишете ПП ;)
  7. Darnok
    Darnok mkiptv
    Здраво,
    Те молам прати понуда/и за тоа што го нудиш.
    Фала.
    Поздрав.
  8. bogoevski
    bogoevski
    On the road again,
  9. Damjan Jovancevski
    Damjan Jovancevski Bozoo
    Drugar dali go imas cm vodnoto uste ??
    1. Bozoo
      Bozoo
      Nope go prodadov vcera
      27 Март 2019
      На Damjan Jovancevski му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Razer
    Razer Fredy
    Zdravo jas sum nov na forumov i gledav deka kaj tebe imas konfiguracija so i7 8700k sakav da te prasam mislejne i kolkava e razlikata so core i7 9700k razlika pomegu ovie dva procesori? fala pozz
  11. HaNNiBaLL
    HaNNiBaLL Blagojce
    Здраво дали може едно прашање?
    1. Blagojce
      Blagojce
      Здраво
      Повели, прашај слободно...
      15 Март 2019
  12. Andbit
    Andbit vlavot
    Zdravo, go vidov tvojot post vo vrska so Kindle narackata od e-buy, pa me interesira dali go poraca direktno na nasha Makedonska adresa ili nekoja finta preku druga zemja. Kolku ti beshe dostavata i dali ti go carinea? I ako moze da mi go pratish linkot od kade go poraca. Fala odnapred
  13. Roxas
    Roxas gOJDO
    graficka da ne prodavas rx 580/590 pulse ili nitro ili rtx 2060 dali imas na lager ?
  14. dzoxy
    dzoxy gOJDO
    da ne prodavas slucajno i7 4790k ?? imam i5 4440 zamena so doplata ili samo kes ako imas pisi
  15. robertstefanfilip
    robertstefanfilip gOJDO
    druze napojuvanje poevtino mi treba da zadovoli graficka rx580 pulse 8gb procesor i7 3770 3.4ghz i da ima 8 pinski konektor za grafickata fala ti
  16. Petarys
    Petarys D
    Како може да ми се промени username-от? Го напраив пред 100 години, сакам да го сменам ако може :)
    1. D
      D
      Пиши ми ПП.
      12 Февруари 2019
    2. Petarys
      Petarys
      Пратено
      16 Февруари 2019
  17. Kliment123
    Kliment123 gOJDO
    Здраво. Куќишта дали имаш за продавање? ако не да не знаеш некој кој продава. Фала однапред.
  18. Marjan Talevski
    Marjan Talevski gremlin
    Zainteresiran sum za RAM-ot za laptop, jas sum od Bitola, pishi mi poraka da se dogovorime.
  19. TylerMkD
    TylerMkD SaleSk
    Да не ја носиме офтопик темата, првиот акумулатор ми рикна и ми го сменија под гаранција - ама крив беше продавачот зашто ми дал стоен акумулатор скоро 12 месеци.

Сега со вториот терам веќе трета година, па да видиме...ако нешто рикне, ќе видам како може Анхоч да ги набедам.
    1. На SaleSk му/ѝ се допаѓа ова.
    2. SaleSk
      SaleSk
      Cisto da ja oteram temata, da ja olabavam. :D zatoa i mi bese taka nasocen komentarot... :D :D :D
      17 Јануари 2019
  20. Anhoch
    Anhoch gOJDO
    Здраво gOJDO.
    Ви пишуваме во врска со поплаката во темата за Анхоч и испорачаниот систем.

Бидејќи не замоливте, ви пишуваме со цел да ни испратите испратница/гаранција за испорачаниот систем и компоненти, каде би го изнеле нашиот став.
    Ви благодариме однапред.
  21. TylerMkD
    TylerMkD psyside
    Фала богу се врати, без тебе подосаден форумот никогаш не бил...
    1. MasteR_#0, Astraion и на psyside им се допаѓа ова.
    2. psyside
      psyside
      Хахах поздрав батко :)
      15 Јануари 2019
  22. Јас сум желка
    Јас сум желка Banjifiko
    Hmmm, hellou. Zaboraiv kako se pisuva poraka ovde, nema za da ti pisam... Samo prijavi, ignoriraj i sledi ima. Mobilniov mi e odamnesen, doogee voyager2 dg 310 i nema bateriji za nego. :(
  23. misko195
    misko195 DonFrozex
    Bato, koja cena ti se OP6 i OP 6t?
    1. DonFrozex
      DonFrozex
      Еј бато, пишано цени во ПП, но ајде и тука да ги пишам ако го интересира некој друг:

Date: 03.01.2019
      ==============
      OnePlus 6:
      6/64gb = 450E
      8/128gb = 470Е

OnePlus 6T:
      6/128gb = 540E
      8/128gb = 560E
      3 Јануари 2019
  24. zak1711
    zak1711 Daniel86
    Здраво,
    Гледам на форумов те фалат за електроника. Имам едно старо воланче Logitech Driving Force Pro.
    Во Device Menager го пријавува ко инсталиран без проблем, но не работи откако го уклучив а не беше ставен на маса и се калибрираше на под. Од тогаш не се калибрира кога ќе се поврзе со компјутер. Дали имаш знаење и умешност да ти ја донесам плочата од воланот да ја провериш дали нешто има цркнато.
    Поздрав,
    Жарко
  25. Sazo ademovv