1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Нови профил мислења

 1. NeoWalker
  NeoWalker DonFrozex
  077598474 vikaj me druze
  1. DonFrozex
   DonFrozex
   ako sakas mozam i vednas da te baram.. ?
   18 Мај 2019 во 00:27
 2. Busilica
  Busilica gOJDO
  Zdravo Gojdo, gledam deka kupuvas/prodavas PC-components, bi sakal da ti ponudam dobar gaming PC koj go prodavam mnogu itno i za dobra cena. Ako sakas kazi mi ke ti gi pisam komponentite tuka, jas bi preferiral privatno na fb da napravime brz muabet zatoa sto mi e itno. Eve ti URL od fb profil: https://www.facebook.com/zoran.stojanovski.7739

  Ako sakas, bi cenel ako mi pises sto e mozno pobrzo, ty :)
 3. NiceNaumoski
  NiceNaumoski mkiptv
  Ако може тест на листата што ај нудиш,и дали би работела на телекабел..
 4. Martin Struminikovski
  Martin Struminikovski gocetan
  Imam i5-3570 kontaktiraj me na 071 215 631
 5. astojkovski
  astojkovski toshex
 6. DonFrozex
  DonFrozex
  Имате потреба за подигање пари од интернет уплати? Пејпал, Skrill, Neteller, TransferWise, Revolut, Bank Transfers и други... пишете ПП ;)
 7. Darnok
  Darnok mkiptv
  Здраво,
  Те молам прати понуда/и за тоа што го нудиш.
  Фала.
  Поздрав.
 8. bogoevski
  bogoevski
  On the road again,
 9. Damjan Jovancevski
  Damjan Jovancevski Bozoo
  Drugar dali go imas cm vodnoto uste ??
  1. Bozoo
   Bozoo
   Nope go prodadov vcera
   27 Март 2019
   На Damjan Jovancevski му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Razer
  Razer Fredy
  Zdravo jas sum nov na forumov i gledav deka kaj tebe imas konfiguracija so i7 8700k sakav da te prasam mislejne i kolkava e razlikata so core i7 9700k razlika pomegu ovie dva procesori? fala pozz
 11. HaNNiBaLL
  HaNNiBaLL Blagojce
  Здраво дали може едно прашање?
  1. Blagojce
   Blagojce
   Здраво
   Повели, прашај слободно...
   15 Март 2019
 12. Andbit
  Andbit vlavot
  Zdravo, go vidov tvojot post vo vrska so Kindle narackata od e-buy, pa me interesira dali go poraca direktno na nasha Makedonska adresa ili nekoja finta preku druga zemja. Kolku ti beshe dostavata i dali ti go carinea? I ako moze da mi go pratish linkot od kade go poraca. Fala odnapred
 13. Roxas
  Roxas gOJDO
  graficka da ne prodavas rx 580/590 pulse ili nitro ili rtx 2060 dali imas na lager ?
 14. dzoxy
  dzoxy gOJDO
  da ne prodavas slucajno i7 4790k ?? imam i5 4440 zamena so doplata ili samo kes ako imas pisi
 15. robertstefanfilip
  robertstefanfilip gOJDO
  druze napojuvanje poevtino mi treba da zadovoli graficka rx580 pulse 8gb procesor i7 3770 3.4ghz i da ima 8 pinski konektor za grafickata fala ti
 16. Petarys
  Petarys D
  Како може да ми се промени username-от? Го напраив пред 100 години, сакам да го сменам ако може :)
  1. D
   D
   Пиши ми ПП.
   12 Февруари 2019
  2. Petarys
   Petarys
   Пратено
   16 Февруари 2019
 17. Kliment123
  Kliment123 gOJDO
  Здраво. Куќишта дали имаш за продавање? ако не да не знаеш некој кој продава. Фала однапред.
 18. Marjan Talevski
  Marjan Talevski gremlin
  Zainteresiran sum za RAM-ot za laptop, jas sum od Bitola, pishi mi poraka da se dogovorime.
 19. TylerMkD
  TylerMkD SaleSk
  Да не ја носиме офтопик темата, првиот акумулатор ми рикна и ми го сменија под гаранција - ама крив беше продавачот зашто ми дал стоен акумулатор скоро 12 месеци.

  Сега со вториот терам веќе трета година, па да видиме...ако нешто рикне, ќе видам како може Анхоч да ги набедам.
  1. На SaleSk му/ѝ се допаѓа ова.
  2. SaleSk
   SaleSk
   Cisto da ja oteram temata, da ja olabavam. :D zatoa i mi bese taka nasocen komentarot... :D :D :D
   17 Јануари 2019
 20. Anhoch
  Anhoch gOJDO
  Здраво gOJDO.
  Ви пишуваме во врска со поплаката во темата за Анхоч и испорачаниот систем.

  Бидејќи не замоливте, ви пишуваме со цел да ни испратите испратница/гаранција за испорачаниот систем и компоненти, каде би го изнеле нашиот став.
  Ви благодариме однапред.
 21. TylerMkD
  TylerMkD psyside
  Фала богу се врати, без тебе подосаден форумот никогаш не бил...
  1. MasteR_#0, Astraion и на psyside им се допаѓа ова.
  2. psyside
   psyside
   Хахах поздрав батко :)
   15 Јануари 2019
 22. Јас сум желка
  Јас сум желка Banjifiko
  Hmmm, hellou. Zaboraiv kako se pisuva poraka ovde, nema za da ti pisam... Samo prijavi, ignoriraj i sledi ima. Mobilniov mi e odamnesen, doogee voyager2 dg 310 i nema bateriji za nego. :(
 23. misko195
  misko195 DonFrozex
  Bato, koja cena ti se OP6 i OP 6t?
  1. DonFrozex
   DonFrozex
   Еј бато, пишано цени во ПП, но ајде и тука да ги пишам ако го интересира некој друг:


   Date: 03.01.2019
   ==============
   OnePlus 6:
   6/64gb = 450E
   8/128gb = 470Е

   OnePlus 6T:
   6/128gb = 540E
   8/128gb = 560E
   3 Јануари 2019
 24. zak1711
  zak1711 Daniel86
  Здраво,
  Гледам на форумов те фалат за електроника. Имам едно старо воланче Logitech Driving Force Pro.
  Во Device Menager го пријавува ко инсталиран без проблем, но не работи откако го уклучив а не беше ставен на маса и се калибрираше на под. Од тогаш не се калибрира кога ќе се поврзе со компјутер. Дали имаш знаење и умешност да ти ја донесам плочата од воланот да ја провериш дали нешто има цркнато.
  Поздрав,
  Жарко
 25. Sazo ademovv