1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Нови профил мислења

 1. Petar.MK
  Petar.MK D
  Како може да ми се промени username-от? Го напраив пред 100 години, сакам да го сменам ако може :)
  1. D
   D
   Пиши ми ПП.
   12 Февруари 2019 at 14:39
 2. Kliment123
  Kliment123 gOJDO
  Здраво. Куќишта дали имаш за продавање? ако не да не знаеш некој кој продава. Фала однапред.
 3. Marjan Talevski
  Marjan Talevski gremlin
  Zainteresiran sum za RAM-ot za laptop, jas sum od Bitola, pishi mi poraka da se dogovorime.
 4. TylerMkD
  TylerMkD SaleSk
  Да не ја носиме офтопик темата, првиот акумулатор ми рикна и ми го сменија под гаранција - ама крив беше продавачот зашто ми дал стоен акумулатор скоро 12 месеци.

  Сега со вториот терам веќе трета година, па да видиме...ако нешто рикне, ќе видам како може Анхоч да ги набедам.
  1. На SaleSk му/ѝ се допаѓа ова.
  2. SaleSk
   SaleSk
   Cisto da ja oteram temata, da ja olabavam. :D zatoa i mi bese taka nasocen komentarot... :D :D :D
   17 Јануари 2019
 5. Anhoch
  Anhoch gOJDO
  Здраво gOJDO.
  Ви пишуваме во врска со поплаката во темата за Анхоч и испорачаниот систем.

  Бидејќи не замоливте, ви пишуваме со цел да ни испратите испратница/гаранција за испорачаниот систем и компоненти, каде би го изнеле нашиот став.
  Ви благодариме однапред.
 6. TylerMkD
  TylerMkD psyside
  Фала богу се врати, без тебе подосаден форумот никогаш не бил...
  1. MasteR_#0, Astraion и на psyside им се допаѓа ова.
  2. psyside
   psyside
   Хахах поздрав батко :)
   15 Јануари 2019
 7. Јас сум желка
  Јас сум желка Banjifiko
  Hmmm, hellou. Zaboraiv kako se pisuva poraka ovde, nema za da ti pisam... Samo prijavi, ignoriraj i sledi ima. Mobilniov mi e odamnesen, doogee voyager2 dg 310 i nema bateriji za nego. :(
 8. misko195
  misko195 DonFrozex
  Bato, koja cena ti se OP6 i OP 6t?
  1. DonFrozex
   DonFrozex
   Еј бато, пишано цени во ПП, но ајде и тука да ги пишам ако го интересира некој друг:


   Date: 03.01.2019
   ==============
   OnePlus 6:
   6/64gb = 450E
   8/128gb = 470Е

   OnePlus 6T:
   6/128gb = 540E
   8/128gb = 560E
   3 Јануари 2019
 9. zak1711
  zak1711 Daniel86
  Здраво,
  Гледам на форумов те фалат за електроника. Имам едно старо воланче Logitech Driving Force Pro.
  Во Device Menager го пријавува ко инсталиран без проблем, но не работи откако го уклучив а не беше ставен на маса и се калибрираше на под. Од тогаш не се калибрира кога ќе се поврзе со компјутер. Дали имаш знаење и умешност да ти ја донесам плочата од воланот да ја провериш дали нешто има цркнато.
  Поздрав,
  Жарко
 10. Sazo ademovv
 11. gagisnaksi666
  gagisnaksi666 BESKO
  друже кулерот уште го имаш?
  1. BESKO
   BESKO
   Да уште :)
   11 Декември 2018
 12. Robert11
  Robert11 psyside
  Уште малку ќе направам еден месец како работам на shutterstock и сеуште немам никаква заработка, помина и 21 ден од првата слика од кога ја објавив и деуште нема ништо, дали може да ми кажете за колку време се заработуваат првите пари.
 13. levelmkd
  levelmkd DonFrozex
  Oneplus 6, cena?
  1. DonFrozex
   DonFrozex
   6/64gb (Mirror Black) = 470E
   6/128gb (Mirror Black) = 510
   16 ноември 2018
 14. levelmkd
 15. Mile Kitic
  Mile Kitic rippermkd
  Фала за листата за мемори. Како можи чоек да знај дали е Б-дај или то е како ке им текни на произведувачите.
  1. rippermkd
   rippermkd
   14 ноември 2018
 16. Mile Kitic
  Mile Kitic rippermkd
  Лоши ревјуа има Мастер Сли. Знам ги неќам и јас МСИ ама ова плоча доста добра и Тајчито е интересна
 17. Mile Kitic
  Mile Kitic rippermkd
  1. На rippermkd му/ѝ се допаѓа ова.
  2. rippermkd
   rippermkd
   не ти треба ништо посебно, земи асрок од B450 и си супер (од подобрите ако има) или od msi исто B450. не ти се исплаќа 3/470-ка
   13 ноември 2018
  3. rippermkd
   rippermkd
   имаш добри понуди за асрок во нексио
   B450 Fatal1ty GAMING K4 - 6000(без попусти, има за форумџии)
   4 X370 GAMING X -7700мкд
   X470 Master SLI -8580мкд
   AM4 X470 GAMING K4 -9920мкд
   X470 TAICHI - 15400
   X470 TAICHI ULTIMATE -19400
   јас би зел мастер СЛИ, ама види провери ревјуа по newegg и останати страни (youtube итн)
   13 ноември 2018
  4. rippermkd
   rippermkd
   а за парите шо би ги дал за МСИ, радо би зел кросхаир :)
   не дека е лоша плочата, претходно користев асрок аб350про4, и вадев исто на клок, и скоро ист QVL на меморијата има со секоја друга плоча од АМД платформата. земи ја 450-ката, инвестирај во РАМ, во нексио имаш Гскилл фларе Х.
   13 ноември 2018
 18. Mile Kitic
  Mile Kitic rippermkd
  Глеам не си задоволен од корсеро, ама шо избор има за клокање АМД ајде еве и со ГСкил меморија. Корсеро до 3200Мегахерци подржва, не знам јас е мислам за MB MSI X470 GAMING M7 AC AM4 DDR4 3600+ USB3.1Type-C Killer Gbit
 19. СтефанС97
  СтефанС97 DonFrozex
  Ќе носиш ли Oneplus 6t?
  1. View previous comments...
  2. DonFrozex
   DonFrozex
   Друже, почнав да го носам OnePlus 6T.
   Ако си сеуште заинтересиран - пиши порака.
   Поздрав
   16 ноември 2018
  3. СтефанС97
   СтефанС97
   Цена? Стандардно прашање хахах
   17 ноември 2018
   На DonFrozex му/ѝ се допаѓа ова.
  4. DonFrozex
   DonFrozex
   18 ноември 2018
 20. dackaa
  dackaa Pero232
  zdravo dali znaete kako i sto treba dase raboti na ovoj sajt dami objasnite ako moze
 21. DonFrozex
  DonFrozex
  Нарачки/продажба на нови Oneplus 6 телефони по форумски цени!
 22. Violeta22
  Violeta22 knajdovski
  Zdr kako mozam Da go otkodiram Huawei Ascend G62S, IMEI:865388024717871 raboti samo so T-Mobile bi vi bila blagodarna dokolku go dekodiram.Vii
 23. BokiSpas
  BokiSpas BorisSapphire
  Zdravo Boris, nov sum na forumov i tuka ti pisuvam da te prasam nesto.Vo eden tvoj odgovor na nekoja tema vidov deka planiras da poracas od AKASO action camera od Aliexpres.Pa te molam kazi mi dali poraca,sigurno li e i dodatni trosoci,carina i slicno dali te teraa da plakas?
 24. Cair
  Cair zipi123
  druze procesor da ne ti ostana ili otidoa
 25. Igorgradezen
  Igorgradezen Dinamit
  Ти пишав во приватна порака, ако можеш јави ми се на 077 707-239