1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Нови профил мислења

1. Petar.MK
    Petar.MK D
    Како може да ми се промени username-от? Го напраив пред 100 години, сакам да го сменам ако може :)
    1. D
      D
      Пиши ми ПП.
      12 Февруари 2019 at 14:39
  2. Kliment123
    Kliment123 gOJDO
    Здраво. Куќишта дали имаш за продавање? ако не да не знаеш некој кој продава. Фала однапред.
  3. Marjan Talevski
    Marjan Talevski gremlin
    Zainteresiran sum za RAM-ot za laptop, jas sum od Bitola, pishi mi poraka da se dogovorime.
  4. TylerMkD
    TylerMkD SaleSk
    Да не ја носиме офтопик темата, првиот акумулатор ми рикна и ми го сменија под гаранција - ама крив беше продавачот зашто ми дал стоен акумулатор скоро 12 месеци.

Сега со вториот терам веќе трета година, па да видиме...ако нешто рикне, ќе видам како може Анхоч да ги набедам.
    1. На SaleSk му/ѝ се допаѓа ова.
    2. SaleSk
      SaleSk
      Cisto da ja oteram temata, da ja olabavam. :D zatoa i mi bese taka nasocen komentarot... :D :D :D
      17 Јануари 2019
  5. Anhoch
    Anhoch gOJDO
    Здраво gOJDO.
    Ви пишуваме во врска со поплаката во темата за Анхоч и испорачаниот систем.

Бидејќи не замоливте, ви пишуваме со цел да ни испратите испратница/гаранција за испорачаниот систем и компоненти, каде би го изнеле нашиот став.
    Ви благодариме однапред.
  6. TylerMkD
    TylerMkD psyside
    Фала богу се врати, без тебе подосаден форумот никогаш не бил...
    1. MasteR_#0, Astraion и на psyside им се допаѓа ова.
    2. psyside
      psyside
      Хахах поздрав батко :)
      15 Јануари 2019
  7. Јас сум желка
    Јас сум желка Banjifiko
    Hmmm, hellou. Zaboraiv kako se pisuva poraka ovde, nema za da ti pisam... Samo prijavi, ignoriraj i sledi ima. Mobilniov mi e odamnesen, doogee voyager2 dg 310 i nema bateriji za nego. :(
  8. misko195
    misko195 DonFrozex
    Bato, koja cena ti se OP6 i OP 6t?
    1. DonFrozex
      DonFrozex
      Еј бато, пишано цени во ПП, но ајде и тука да ги пишам ако го интересира некој друг:

Date: 03.01.2019
      ==============
      OnePlus 6:
      6/64gb = 450E
      8/128gb = 470Е

OnePlus 6T:
      6/128gb = 540E
      8/128gb = 560E
      3 Јануари 2019
  9. zak1711
    zak1711 Daniel86
    Здраво,
    Гледам на форумов те фалат за електроника. Имам едно старо воланче Logitech Driving Force Pro.
    Во Device Menager го пријавува ко инсталиран без проблем, но не работи откако го уклучив а не беше ставен на маса и се калибрираше на под. Од тогаш не се калибрира кога ќе се поврзе со компјутер. Дали имаш знаење и умешност да ти ја донесам плочата од воланот да ја провериш дали нешто има цркнато.
    Поздрав,
    Жарко
  10. Sazo ademovv
  11. gagisnaksi666
    gagisnaksi666 BESKO
    друже кулерот уште го имаш?
    1. BESKO
      BESKO
      Да уште :)
      11 Декември 2018
  12. Robert11
    Robert11 psyside
    Уште малку ќе направам еден месец како работам на shutterstock и сеуште немам никаква заработка, помина и 21 ден од првата слика од кога ја објавив и деуште нема ништо, дали може да ми кажете за колку време се заработуваат првите пари.
  13. levelmkd
    levelmkd DonFrozex
    Oneplus 6, cena?
    1. DonFrozex
      DonFrozex
      6/64gb (Mirror Black) = 470E
      6/128gb (Mirror Black) = 510
      16 ноември 2018
  14. levelmkd
  15. Mile Kitic
    Mile Kitic rippermkd
    Фала за листата за мемори. Како можи чоек да знај дали е Б-дај или то е како ке им текни на произведувачите.
    1. rippermkd
      rippermkd
      14 ноември 2018
  16. Mile Kitic
    Mile Kitic rippermkd
    Лоши ревјуа има Мастер Сли. Знам ги неќам и јас МСИ ама ова плоча доста добра и Тајчито е интересна
  17. Mile Kitic
    Mile Kitic rippermkd
    1. На rippermkd му/ѝ се допаѓа ова.
    2. rippermkd
      rippermkd
      не ти треба ништо посебно, земи асрок од B450 и си супер (од подобрите ако има) или od msi исто B450. не ти се исплаќа 3/470-ка
      13 ноември 2018
    3. rippermkd
      rippermkd
      имаш добри понуди за асрок во нексио
      B450 Fatal1ty GAMING K4 - 6000(без попусти, има за форумџии)
      4 X370 GAMING X -7700мкд
      X470 Master SLI -8580мкд
      AM4 X470 GAMING K4 -9920мкд
      X470 TAICHI - 15400
      X470 TAICHI ULTIMATE -19400
      јас би зел мастер СЛИ, ама види провери ревјуа по newegg и останати страни (youtube итн)
      13 ноември 2018
    4. rippermkd
      rippermkd
      а за парите шо би ги дал за МСИ, радо би зел кросхаир :)
      не дека е лоша плочата, претходно користев асрок аб350про4, и вадев исто на клок, и скоро ист QVL на меморијата има со секоја друга плоча од АМД платформата. земи ја 450-ката, инвестирај во РАМ, во нексио имаш Гскилл фларе Х.
      13 ноември 2018
  18. Mile Kitic
    Mile Kitic rippermkd
    Глеам не си задоволен од корсеро, ама шо избор има за клокање АМД ајде еве и со ГСкил меморија. Корсеро до 3200Мегахерци подржва, не знам јас е мислам за MB MSI X470 GAMING M7 AC AM4 DDR4 3600+ USB3.1Type-C Killer Gbit
  19. СтефанС97
    СтефанС97 DonFrozex
    Ќе носиш ли Oneplus 6t?
    1. View previous comments...
    2. DonFrozex
      DonFrozex
      Друже, почнав да го носам OnePlus 6T.
      Ако си сеуште заинтересиран - пиши порака.
      Поздрав
      16 ноември 2018
    3. СтефанС97
      СтефанС97
      Цена? Стандардно прашање хахах
      17 ноември 2018
      На DonFrozex му/ѝ се допаѓа ова.
    4. DonFrozex
      DonFrozex
      18 ноември 2018
  20. dackaa
    dackaa Pero232
    zdravo dali znaete kako i sto treba dase raboti na ovoj sajt dami objasnite ako moze
  21. DonFrozex
    DonFrozex
    Нарачки/продажба на нови Oneplus 6 телефони по форумски цени!
  22. Violeta22
    Violeta22 knajdovski
    Zdr kako mozam Da go otkodiram Huawei Ascend G62S, IMEI:865388024717871 raboti samo so T-Mobile bi vi bila blagodarna dokolku go dekodiram.Vii
  23. BokiSpas
    BokiSpas BorisSapphire
    Zdravo Boris, nov sum na forumov i tuka ti pisuvam da te prasam nesto.Vo eden tvoj odgovor na nekoja tema vidov deka planiras da poracas od AKASO action camera od Aliexpres.Pa te molam kazi mi dali poraca,sigurno li e i dodatni trosoci,carina i slicno dali te teraa da plakas?
  24. Cair
    Cair zipi123
    druze procesor da ne ti ostana ili otidoa
  25. Igorgradezen
    Igorgradezen Dinamit
    Ти пишав во приватна порака, ако можеш јави ми се на 077 707-239