1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Нови профил мислења

 1. levelmkd
  levelmkd DonFrozex
  Oneplus 6, cena?
  1. DonFrozex
   DonFrozex
   6/64gb (Mirror Black) = 470E
   6/128gb (Mirror Black) = 510
   16 ноември 2018 at 01:57
 2. levelmkd
 3. Mile Kitic
  Mile Kitic rippermkd
  Фала за листата за мемори. Како можи чоек да знај дали е Б-дај или то е како ке им текни на произведувачите.
  1. rippermkd
   rippermkd
   14 ноември 2018 at 00:57
 4. Mile Kitic
  Mile Kitic rippermkd
  Лоши ревјуа има Мастер Сли. Знам ги неќам и јас МСИ ама ова плоча доста добра и Тајчито е интересна
 5. Mile Kitic
  Mile Kitic rippermkd
  1. На rippermkd му/ѝ се допаѓа ова.
  2. rippermkd
   rippermkd
   не ти треба ништо посебно, земи асрок од B450 и си супер (од подобрите ако има) или od msi исто B450. не ти се исплаќа 3/470-ка
   13 ноември 2018
  3. rippermkd
   rippermkd
   имаш добри понуди за асрок во нексио
   B450 Fatal1ty GAMING K4 - 6000(без попусти, има за форумџии)
   4 X370 GAMING X -7700мкд
   X470 Master SLI -8580мкд
   AM4 X470 GAMING K4 -9920мкд
   X470 TAICHI - 15400
   X470 TAICHI ULTIMATE -19400
   јас би зел мастер СЛИ, ама види провери ревјуа по newegg и останати страни (youtube итн)
   13 ноември 2018
  4. rippermkd
   rippermkd
   а за парите шо би ги дал за МСИ, радо би зел кросхаир :)
   не дека е лоша плочата, претходно користев асрок аб350про4, и вадев исто на клок, и скоро ист QVL на меморијата има со секоја друга плоча од АМД платформата. земи ја 450-ката, инвестирај во РАМ, во нексио имаш Гскилл фларе Х.
   13 ноември 2018
 6. Mile Kitic
  Mile Kitic rippermkd
  Глеам не си задоволен од корсеро, ама шо избор има за клокање АМД ајде еве и со ГСкил меморија. Корсеро до 3200Мегахерци подржва, не знам јас е мислам за MB MSI X470 GAMING M7 AC AM4 DDR4 3600+ USB3.1Type-C Killer Gbit
 7. СтефанС97
  СтефанС97 DonFrozex
  Ќе носиш ли Oneplus 6t?
  1. View previous comments...
  2. DonFrozex
   DonFrozex
   Друже, почнав да го носам OnePlus 6T.
   Ако си сеуште заинтересиран - пиши порака.
   Поздрав
   16 ноември 2018 at 01:55
  3. СтефанС97
   СтефанС97
   Цена? Стандардно прашање хахах
   17 ноември 2018 at 23:27
   На DonFrozex му/ѝ се допаѓа ова.
  4. DonFrozex
   DonFrozex
   18 ноември 2018 at 01:31
 8. dackaa
  dackaa Pero232
  zdravo dali znaete kako i sto treba dase raboti na ovoj sajt dami objasnite ako moze
 9. DonFrozex
  DonFrozex
  Нарачки/продажба на нови Oneplus 6 телефони по форумски цени!
 10. Violeta22
  Violeta22 knajdovski
  Zdr kako mozam Da go otkodiram Huawei Ascend G62S, IMEI:865388024717871 raboti samo so T-Mobile bi vi bila blagodarna dokolku go dekodiram.Vii
 11. BokiSpas
  BokiSpas BorisSapphire
  Zdravo Boris, nov sum na forumov i tuka ti pisuvam da te prasam nesto.Vo eden tvoj odgovor na nekoja tema vidov deka planiras da poracas od AKASO action camera od Aliexpres.Pa te molam kazi mi dali poraca,sigurno li e i dodatni trosoci,carina i slicno dali te teraa da plakas?
 12. Cair
  Cair zipi123
  druze procesor da ne ti ostana ili otidoa
 13. Igorgradezen
  Igorgradezen Dinamit
  Ти пишав во приватна порака, ако можеш јави ми се на 077 707-239
 14. MaximusX
  MaximusX Dux
  Ако сакаш V193W пиши....
 15. kristijan_m75
  kristijan_m75 Torte Mobile
  torte,da ne imas slucajno flex kabelce za power i volume za redmi 4x?
 16. vlat4e82
  vlat4e82 DonFrozex
  да не имас усте за ми А1 футроли оздрав
  1. DonFrozex
   DonFrozex
   Има Влатче.
   Пиши ми во ПП да ти дадам.
   15 Септември 2018
 17. The Geek Boy
  The Geek Boy wolverine
  Машина ти е компјутерот.
  Иначе што игрици имаш?
 18. Haris96
  Haris96 psyside
  Zdravo imam edno prasanje. Me interesira dali ke bide mojata maticna "GA-H55M s2v rev1.4" full kompatibilna so "Xeon X3470 Processor 8M Cache 2.93 GHz SLBJH LGA1156 CPU"
 19. Haris96
  Haris96 kirev
  Zdravo imam edno prasanje. Me interesira dali ke bide mojata maticna "GA-H55M s2v rev1.4" full kompatibilna so "Xeon X3470 Processor 8M Cache 2.93 GHz SLBJH LGA1156 CPU"?
 20. Haris96
  Haris96 Aleks
  Zdravo imam edno prasanje. Me interesira dali ke bide mojata maticna "GA-H55M s2v rev1.4" full kompatibilna so "Xeon X3470 Processor 8M Cache 2.93 GHz SLBJH LGA1156 CPU"?
 21. TylerMkD
  TylerMkD undergrounde
  Јас ќе го купев ССД-то за малку, искрено не знаев дека се толку паднати цените.

  Фала ти, затоа го почитувам форумов! :)
 22. Haris96
  Haris96 psyside
  Baram maticna 1155 100% ispravna i ram ddr3 8gb kingston hyperx 1600\1866Mhz
 23. Zero-T
  Zero-T psyside
  Зошто ми е избришан постот од темата евтин DSLR за почетник/учење?
 24. freebird
  freebird Speedster
  s8 e dual sim ili single?
 25. LiquidWorm