Нови профил мислења

 1. TylerMkD
  TylerMkD toshex
  Препорака од мене да го следиш каналов и да ги изгледаш епизодите, особено што те интересира ретро гејминг и колекционерство:

  https://www.youtube.com/user/Captain8Bit

  Интересно е што за каналов дознав од YouTube реклама на времето, прва и единствена која ја имам кликнато. :)

  Сите епизоди ги имам изгледано, има пример моменти кога игра од 400 долари ја купуваат за 5 долари
  1. На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
  2. View previous comments...
  3. TylerMkD
   TylerMkD
   Metal Jesus е добар, ама мене ми е малку досаден. Овие дечки прават game hunting колаборации со него и цел американски ретро комјунити, ама одат на нивните амерички пазари и е многу подинамично.

   Ако почнеш да ги гледаш епизодите, имаш потоа и регуларни ликови со нивен стил и хумор, значи како Friends се однесуваат, заебаваат итн. Супер е снимано/едитирано/итн, штета немаат повеќе прегледи...
   15 Април 2018 at 21:51
   На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
  4. TylerMkD
   TylerMkD
   Затоа ако почнуваш, почни од почеток, од прва епизода. :)
   15 Април 2018 at 21:52
   На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
  5. toshex
   toshex
   дефинитивно ќе почнам ете секоја недела по две три епизоди :)
   15 Април 2018 at 21:54
 2. KirilMKD
  KirilMKD D
  Едит.. Админ, зошто не можам да внесам нов пост во Огласи делот на форумот и што треба да направам за да можам?
  Што треба да направам за да можам да постирам у купувај/продавај делот за компјутерски делови?
  Помош.
 3. TylerMkD
  TylerMkD Zombie
  Па можеше ли поточно да погодам за цена на Мекбуков! :D

  Другпат кога ќе пишам цена, не прашувај ништо, пиши на оглас и продади инстант! :))))
 4. Propali_Provincijalac
  Propali_Provincijalac Dinamit
  Druze prodavas lapopi?
  Imas neso vo cenoven rang 16-17000?
 5. Маша
  Маша
  Love the smell of new OS in the morning
 6. Justice for All
  Justice for All Pero
  Дали уште сакаш Deezer Family? Правиме нова група.
 7. Абаут Џејн
  Абаут Џејн HijackHacker
  Читав доста околу Спотифај... Што е потребно да направам за да отворам акаунт и да ставам песни на Спотифај? Читав нешто околу VPN програмче со која се има пристап до Спотифај... Сакам повеќе инфо.
  Бај д веј никаде не можам да ти пратам привејт месеџис... па морав овде.
  Ти благодарам.
  Поздрав.
 8. дамциии
  дамциии skullmonkey
  гледам во некои постови го спомињаш ОБС, дали го работиш ?
  1. skullmonkey
   skullmonkey
   Да. Што те интересира?
   26 Февруари 2018
  2. дамциии
   дамциии
   pa me interesiraat poveke raboti, ke moze li da iskontaktirame na drugo mesto?
   27 Февруари 2018
  3. skullmonkey
   skullmonkey
   Пиши у приватна порака тука или на FB. Gorast Cvetkovski барај.
   27 Февруари 2018
 9. Smoking4e
  Smoking4e Taurus
  taruss zosto ne mozam da komentiram i zosto ne mozam da postiram tema vo kupuvam. Inace ke te zamolam napisi mesto mene ako sakas deka baram neispraven asus eee900ha laptop mi treba za delovi kosturot celiot baram da kupam.
  1. Taurus
   Taurus
   Не исполнуваш услови.
   За да можете да објавите оглас морате да имате повеќе од 50 мислења, 50 допаднати мислења и да бидете член на форумот повеќе од 6 месеци.
   Најстрого е забрането вршење услуга (поставување оглас) за членови кои не исполнуват услови за огласување. Резултатот ќе биде Бан на 1 година во подфорумот Огласи и за двата члена.

   https://forum.it.mk/threads/pravila-za-oglasi.52108/
   22 Февруари 2018
 10. Aleksandar1999
  Aleksandar1999 reflexmk
  078218274
  Za 1080 baraj me
 11. Smoking4e
  Smoking4e D
  admin zosto postot mi e izbirsan
 12. civikom
  civikom shifty
  Друже плочата од Pane24 дали може за проба на две графички викендов :)
 13. CBB_6
  CBB_6 DonFrozex
  Здраво, ако можи линк за регистрација на кешбек сајтот.. Фала и поздрав!
  1. На DonFrozex му/ѝ се допаѓа ова.
  2. DonFrozex
   DonFrozex
   17 Декември 2017
 14. stefan
  stefan
  Destiny, it's up to you, isn't it !?
 15. mankanos
  mankanos stevo15
  stevo, go imas li arduinoto ushte?
  1. mankanos
   mankanos
   076277761, javi se
   2 Декември 2017
 16. stefan
  stefan
  Destiny, it's up to you isn't it !?
 17. spiritBreaker
  spiritBreaker Dux
  друже, те молам види пп
 18. Gaston
  Gaston
  There are two types of people in the world. Stay away from both of them.
 19. Gaston
  Gaston
  There are two types of people in the world. Stay away from both of them.
 20. Gaston
 21. Gaston
 22. TylerMkD
  TylerMkD Astro
  Што имаш ти против фемина, знаеш газдата што графичка има купено? Nvidia 970GTX од оние со 3,5гб, така да не збори многу многу :D
  1. Astro
   Astro
   Хаха, и тоа што викаш :D
   24 ноември 2017
 23. Loaded_Dice
  Loaded_Dice
  “Measuring programming progress by lines of code is like measuring aircraft building progress by weight.” ― Bill Gates
 24. Loaded_Dice
  Loaded_Dice
  “Measuring programming progress by lines of code is like measuring aircraft building progress by weight.” ― Bill Gates
 25. BlueBaron
  BlueBaron kirev
  Што така многу Анти Сетек? :P
  1. На kirev му/ѝ се допаѓа ова.